přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezen mobilní telefon - Na Brněnské ulici byl v pondělí 13. září 2021 nalezen mobilní telefon. Případný majitel si jej může vyzvednout na obecním úřadě.     Orel jednota Telnice zve - Orel jednota Telnice zve na aerobik. Každý čtvrtek od 17 do 18:00 hodin v malém sále Orlovny. Více informací naleznete na webových stránkách.     Oznámení o přerušení dodávky el. energie 23. září 2021 -  Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 23. září 2021 od 8:00 do 16:30. Vypnutá oblast: U Rybníka od Růžové po č.p. 474, Růžová od č.p. 29 a 43 po č.p. 317 a 409, Draha č.p. 462, 303, 304, Nová, V Dědině č.p. 29 a 58. Děkujeme za pochopení.     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > PETICE k novele zákona o pozemních komunikacích >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

PETICE k novele zákona o pozemních komunikacích

Dopravní bezpečnost je jedním s největších problémů naší obce, který se snažíme aktivně řešit. Vedle projekčních řešení úprav komunikací, prevence bezpečnosti v ZŠ, instalace informačních radarů a dohlížení strážníků přechodech je měření rychlosti s následným postihem řidičů za její překračování jedním z nástrojů, jak situaci zlepšit. 

Poslední novela zákona o pozemních komunikacích však tento nástroj zcela degraduje, když ukládá městské policii označit měřený úsek dopravním značením a to pouze v době měření. Efekt hrozby sankce za nezodpovědnou jízdu se mění na jistotu těchto řidičů, že pokud nevidí značku, nic jim nehrozí. Považuji tuto situaci za výsměch všem našim snahám o zlepšení bezpečnosti v naší obci a proto se osobně připojuji k petici obce Koleč podpořené Svazem měst a obcí ČR, která žádá toto nesmyslné ustanovení zrušit.

Pokud máte stejný názor, můžete petici podpořit svým podpisem na OÚ v Telnici. Text petice naleznete na níže uvedeném odkazu.

http://www.kolec.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.aspx?id_org=6804&id_dokumenty=2104 

 

Počet zobrazení: 2031

Doporučujeme