přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezen mobilní telefon - Na Brněnské ulici byl v pondělí 13. září 2021 nalezen mobilní telefon. Případný majitel si jej může vyzvednout na obecním úřadě.     Orel jednota Telnice zve - Orel jednota Telnice zve na aerobik. Každý čtvrtek od 17 do 18:00 hodin v malém sále Orlovny. Více informací naleznete na webových stránkách.     Oznámení o přerušení dodávky el. energie 23. září 2021 -  Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 23. září 2021 od 8:00 do 16:30. Vypnutá oblast: U Rybníka od Růžové po č.p. 474, Růžová od č.p. 29 a 43 po č.p. 317 a 409, Draha č.p. 462, 303, 304, Nová, V Dědině č.p. 29 a 58. Děkujeme za pochopení.     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Křest knihy o Telnici >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Křest knihy o Telnici

Letošní, již tradiční hodové posezení u cimbálové muziky na telnickém náměstí bylo spojeno nejen s příjemnou hudbou cimbálové muziky Vonica, ale také s událostí pro naši obec jistě významnou. Byla představena a uvedena do života nová kniha „Telnice - historie a současnost“, která mapuje život naší obce od dávné minulosti po dnešek. Mnozí z vás si knihu již zakoupili a měli tak možnost ještě ten večer zjistit něco nového o naší obci, o tom jak se zde žilo a co vše se v ní odehrálo. Přeji si, aby tato kniha byla průvodcem obyvatel Telnice, protože poznat historii a minulost místa  kde žijeme nás zavazuje k tomu, aby generace, které přijdou po nás měli také jednou o čem psát.

Knihu symbolicky pokřtila Gita Kalvodová (redaktorka), František Vykouřil, který pomáhal při sestavení knihy a dále starosta Ladislav Šustr a místostarosta Jan Ryšavý. Poděkování se také dostalo Janu Královi a Ladislavu Kořalníkovi, kteří přispěli zpracováním spolkové činnosti a dále všem, kteří zapůjčili své fotografie a dokumenty.

Přeji Vám příjemné čtení 

 
                                                                                              Ladislav Šustr
 

Počet zobrazení: 2187

Doporučujeme