přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezen mobilní telefon - Na Brněnské ulici byl v pondělí 13. září 2021 nalezen mobilní telefon. Případný majitel si jej může vyzvednout na obecním úřadě.     Orel jednota Telnice zve - Orel jednota Telnice zve na aerobik. Každý čtvrtek od 17 do 18:00 hodin v malém sále Orlovny. Více informací naleznete na webových stránkách.     Oznámení o přerušení dodávky el. energie 23. září 2021 -  Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 23. září 2021 od 8:00 do 16:30. Vypnutá oblast: U Rybníka od Růžové po č.p. 474, Růžová od č.p. 29 a 43 po č.p. 317 a 409, Draha č.p. 462, 303, 304, Nová, V Dědině č.p. 29 a 58. Děkujeme za pochopení.     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Slavnostní otevření Oranžového hřiště >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Slavnostní otevření Oranžového hřiště

(tisková zpráva)

V Telnici dovádějí děti na novém Oranžovém hřišti Oranžové hřiště

Telnice, 16. 6. 2008 – V neděli 15. 6. 2008 se pro nejmenší obyvatele obce Telnice otevřelo nové dětské hřiště. Prolézačky, horolezecká stěna a lanová dráha byly největšími lákadly pro jeho první malé návštěvníky. Do provozu hřiště uvedl starosta Telnice Ladislav Šustr za účasti Jana Husáka ze společnosti ČEZ a dalších hostů.

V telnickém parku bylo slavnostně otevřeno nové dětské hřiště, které se může pochlubit řadou zajímavých atrakcí. Ty si mohly hned po symbolickém přestřihnutí pásky vyzkoušet děti ze zdejší mateřské školy a také děti z maminkami z Mateřského klubu Sluníčko.

Ústředním místem celého hřiště o celkové ploše 950 metrů čtverečních je multifunkční prolézačka se skluzavkou, lezecí stěnou, basketbalovým košem a dalšími prvky. Dalším výrazným prvkem je prolézačka s dřevěným, řetězovým a provazovým žebříkem. Děti na hřišti také najdou pružinové houpačky a jejich dospělý doprovod zase dostatek laviček.

„V parku již hřiště v minulosti bylo, ale se starým a již nevyhovujícím vybavením. Obrátili jsme se tedy s projektem na výstavbu nového a moderního hřiště na Nadaci ČEZ, která naší žádosti vyhověla,“ uvedl starosta obce Telnice Ladislav Šustr. „Hřiště budou nejvíce využívat maminky s dětmi a žáčci zdejší mateřské školy. Může být i příjemnou zastávkou pro mladé rodiny, které budou projíždět na kolech po cyklostezce vedoucí právě okolo dětského hřiště, “ dodal Ladislav Šustr.

Projekt výstavby hřiště podpořila Nadace ČEZ příspěvkem ve výši 1 milionu korun, další nezbytné finanční prostředky věnovala obec z vlastního rozpočtu. Část prostředků byla věnována také na zakoupení vybavení menšího hřiště v druhé části obce, v Nádražní čtvrti. Nachází se zde herní sestava složená ze zastřešené lezecí věže, doplněná o skluzavku a houpačku.
Veškeré herní prvky jsou vyrobeny v souladu s evropskými normami na bezpečnost hry a hygienickými požadavky. Atrakce jsou zhotoveny z kvalitního materiálu, akátového dřeva, navíc v přitažlivém barevném provedení.
Záměr vybudovat nové hřiště souvisí jak s rozvojem cykloturistiky v našem regionu (cyklostezka Blučina-Mohyla Míru), tak také s potřebou tohoto zařízení přímo pro naše obyvatele.
 

Více o projektu v sekci "projekty dokončené".

 

Počet zobrazení: 2793

Doporučujeme