přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede hlásí dovolenou - Firma „Oříšek jede“ oznamuje, že pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami bude mít od 28. – 30. září 2021 dovolenou. Děkujeme za pochopení.     Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede v sobotu 25. září soukromá kamenická firma Suchánek – Holub a nabízí své služby. Na lesklé obruby nabízí slevu 45 %. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v době od 13:30 do 14:00 hodin.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 28. září 2021 v 9:00 hod. prodávat: mladé kuřice  a chovné kohouty za 200 Kč/ks, slepice ve snášce, brojlerová kuřátka, jatečné kachny, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Slavnostní otevření Oranžového hřiště >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Slavnostní otevření Oranžového hřiště

(tisková zpráva)

V Telnici dovádějí děti na novém Oranžovém hřišti Oranžové hřiště

Telnice, 16. 6. 2008 – V neděli 15. 6. 2008 se pro nejmenší obyvatele obce Telnice otevřelo nové dětské hřiště. Prolézačky, horolezecká stěna a lanová dráha byly největšími lákadly pro jeho první malé návštěvníky. Do provozu hřiště uvedl starosta Telnice Ladislav Šustr za účasti Jana Husáka ze společnosti ČEZ a dalších hostů.

V telnickém parku bylo slavnostně otevřeno nové dětské hřiště, které se může pochlubit řadou zajímavých atrakcí. Ty si mohly hned po symbolickém přestřihnutí pásky vyzkoušet děti ze zdejší mateřské školy a také děti z maminkami z Mateřského klubu Sluníčko.

Ústředním místem celého hřiště o celkové ploše 950 metrů čtverečních je multifunkční prolézačka se skluzavkou, lezecí stěnou, basketbalovým košem a dalšími prvky. Dalším výrazným prvkem je prolézačka s dřevěným, řetězovým a provazovým žebříkem. Děti na hřišti také najdou pružinové houpačky a jejich dospělý doprovod zase dostatek laviček.

„V parku již hřiště v minulosti bylo, ale se starým a již nevyhovujícím vybavením. Obrátili jsme se tedy s projektem na výstavbu nového a moderního hřiště na Nadaci ČEZ, která naší žádosti vyhověla,“ uvedl starosta obce Telnice Ladislav Šustr. „Hřiště budou nejvíce využívat maminky s dětmi a žáčci zdejší mateřské školy. Může být i příjemnou zastávkou pro mladé rodiny, které budou projíždět na kolech po cyklostezce vedoucí právě okolo dětského hřiště, “ dodal Ladislav Šustr.

Projekt výstavby hřiště podpořila Nadace ČEZ příspěvkem ve výši 1 milionu korun, další nezbytné finanční prostředky věnovala obec z vlastního rozpočtu. Část prostředků byla věnována také na zakoupení vybavení menšího hřiště v druhé části obce, v Nádražní čtvrti. Nachází se zde herní sestava složená ze zastřešené lezecí věže, doplněná o skluzavku a houpačku.
Veškeré herní prvky jsou vyrobeny v souladu s evropskými normami na bezpečnost hry a hygienickými požadavky. Atrakce jsou zhotoveny z kvalitního materiálu, akátového dřeva, navíc v přitažlivém barevném provedení.
Záměr vybudovat nové hřiště souvisí jak s rozvojem cykloturistiky v našem regionu (cyklostezka Blučina-Mohyla Míru), tak také s potřebou tohoto zařízení přímo pro naše obyvatele.
 

Více o projektu v sekci "projekty dokončené".

 

Počet zobrazení: 2810

Doporučujeme