přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve  středu 23. 6.  v 9:00  hod. prodávat: kuřice červené, chovné kohouty, slepice ve snášce, housata, brojlerová kuřata,káčata, husokačeny Mulard, krůty, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie 1. 7. 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 1. července od 8 do 15:30 hod v oblasti: Brněnská č.p. 1, 3, 423, Masarykovo nám. č.p. 4, 5, včetně kostela, V Dědině č.p. 8, 11, 75, 76, 77. Děkujeme za pochopení.     Cyklovýlet po slavkovském bojišti - Muzeum Brněnska zve všechny zájemce o napoleonskou historii na cyklovýlet po slavkovském bojišti. Cyklovýlet proběhne 26. června z Mohyly míru přes Sokolnice, Telnici, Újezd u Brna a zpět na Mohylu míru. Začátek ve 14:00 před muzejní budovou na Mohyle míru, předpokládaná doba trvání akce: do 17:00 hod. Rezervace předem nutná – volat můžete na číslo 544 544 260 nebo 544 544 246 nebo pište na e-mail mohyla-miru@mbrn.cz.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Obecní úřad > Projekty obce > Projekty dokončené > Výsadba zeleně - každý prvňáček si zasadil svůj strom >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Výsadba zeleně - každý prvňáček si zasadil svůj strom

OÚ Telnice v spolupráci se základní školou v Telnici uspořádal akci pro žáky 1.třídy sázení stromůškolního ročníku 2007/2008, „Zasaď si svůj strom“. V průběhu měsíce října byla vytipována místa na výsadbu stromů a to následujících druhů : jasan ztepilý, javor mleč, lípa srdčitá, dub zimní a buk lesní. Pracovníci OÚ připravili jámy na výsatbu a zajistí potřebný počet stromků s hliněným balem.


Žáci prvního ročníku se společně svoji třídní učitelkou Mgr. Leonou Bímovou seznámili s jednotlivými stromy  v hodině přírodovědy a v pátek 19.října 2007 si každý zasadil svůj strom. Stromky jsou označeny cedulkami s názvem stromu a jménem svého patrona.
 

V příštích letech chceme akci opakovat a založit tak tradici v péči o zeleň v Telnici a okolí. Doufáme, že dospělí budou svoji radou a pomocí těmto malým zahradníkům příkladem.
 

Jan Ryšavý
místostarosta

Fotogalerie ZDE

Počet zobrazení: 1879

Doporučujeme