přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v pátek 3. 2.  v 9:00 hod.  prodávat: kuřice a kohouty různých barev za 240 Kč, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Sdružení kominíků a topenářů oznamuje - Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v PÁTEK dne 10. února požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. v platném znění za 450 Kč, čištění plynových kotlů za 450 Kč a revize kotlů na tuhá paliva za 1 100 Kč. Dále nabízí vložkování, frézování komínu. Zájemci se mohou objednat telefonicky na telefonním čísle: 608 748 989.     Coop Telnice hledá prodavačku - Prodejna potravin Jednota Telnice hledá prodavačku. Nástup možný ihned. Více informace na telefonu 544 224 134 nebo přímo v prodejně.      

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Telnický KLAS se 8. listopadu 2022 seznámil s předměty, které se už nepoužívají >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Z této IP již bylo hlasováno!
Jak jste spokojeni s výsledky komunálních voleb?
Jsem spokojen/a
27%
Ujde to
24%
Nejsem spokojený/á, představoval/a jsem si jiný výsledek
27%
Je mi to úplně jedno
22%
Celkem hlasů: 1518

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Telnický KLAS se 8. listopadu 2022 seznámil s předměty, které se už nepoužívají

V úterý 8. listopadu jsme se v KLASu měly seznámit s předměty, které už možná v současnosti nenacházejí uplatnění, ale před léty byly pro život možná nepostradatelnými.

Vzhledem k tomu, že je stále ještě "dušičkový čas", uctily jsme minutou ticha vzpomínku na pět členek a  jednoho člena KLASu, kteří již odešli na věčnost ...

Naší nadřízenou z Brna nám bylo připomenuto, že máme možnost čerpat z odborných přednášek /určených k 10. výročí našeho KLASu /. Vybraly jsme z několika nabídek. Dále jsme už přistoupily k určování předmětů - našimi rukami postupně procházelo mnoho různých věcí, z nichž některé byly hned "identifikovány", ale byly i takové, kde jsme vůbec netušily, čemu by mohly sloužit. O tom byl hned první předmět - na první pohled malá lampička na trojnožce, ale při bližší prohlídce a instrukcích od majitelky jsme zjistily, že skrývá baterie a spouští se pouhým stiskem. Žádná z nás nemohla tušit, že jde o jakousi vařečku /ony nožky nahradí míchání/. Mezi těmi nepoznanými byl i nepatrný předmět, který před léty posloužil k opravě silonových punčoch /to když uteklo oko/. Dalším předmětem byl univerzální otvírák  víček různých velikostí /moc praktická věc v kuchyni/, odstraňovač žmolků z tkanin, vykrajovátko různých tvarů z ovoce a mnoho dalších, s nimiž už mají seniorky z praxe zkušenosti /hůře by na tom byly asi ženy z města/. Poděkování patří všem těm, které se chtěly podělit s ostatními a "něco" přinesly. To už pozornost a fantazie upadaly, a tak přišla přestávka s čajem. Po ní přišel na řadu pracovní list, kde jsme zase zapojily pozornost při doplňování hádanek a vtipů a doplňovaček. Společně jsme potom zkontrolovaly výsledky.

Příště se sejdeme za 14 dní, kdy navštívíme místní keramickou dílnu.

Za KLAS Telnice Marie Fialová

 

Počet zobrazení: 175

Doporučujeme