přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 10:45 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin. Nový ceník vybraného zboží je následující: vepřová kotleta s kostí 129 Kč, v. kotleta bez kosti 149 Kč, v. krkovice s kostí 129 Kč, v. krkovice bez kosti 149 Kč, v. plec 129 Kč, v. kýta 139 Kč, v. bok s kostí 109 Kč, v. bok bez kosti 119 Kč.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Telničtí senioři vyrazili na pétanqový turnaj o pohár starosty obce Cífer - 30. července 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Z této IP již bylo hlasováno!
Jak jste spokojeni s výsledky komunálních voleb?
Jsem spokojen/a
25%
Ujde to
25%
Nejsem spokojený/á, představoval/a jsem si jiný výsledek
26%
Je mi to úplně jedno
24%
Celkem hlasů: 401

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Telničtí senioři vyrazili na pétanqový turnaj o pohár starosty obce Cífer - 30. července 2022

Na základě pozvání pétanqového oddílu Cífer se naší senioři zúčastnili v sobotu 30. července 2022 pétanqového turnaje ve spřátelené slovenské obci. Turnaj se uskutečnil na pétanqovém hřišti vybudovaném před 3 lety v areálu fotbalového stadionu v Cíferu. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 tříčlenných týmů, z toho 8 z Cíferu a 6 z Telnice (12 žen, 6 mužů).

Na počátku celého programu jsme byli organizátory vřele přivítáni. V průběhu turnaje se projevila větší zkušenost a trénovanost cíferských hráčů, kteří se této hře věnují již několik let. Většina našich hráčů se s touto hrou seznámila teprve v týdnu před vlastním turnajem. Přesto se podařilo i telnickým týmům v několika utkáních zvítězit nad cíferskými. Nejlepším telnickým týmem byl vyhlášen tým ve složení Drahomíra Holčapková, Jana Kocmundová, Božena Veselá, z nichž první dvě už zkušenosti s touto hrou již mají. Po skončení turnaje se uskutečnilo společenské posezení všech účastníků turnaje, při kterém nechyběl zpěv ani tanec. K příjemné atmosféře během sobotního odpoledne i večera přispěla i hudební kapela „Banda krvej ruky“.

I přes z části deštivý den jsme pěkně prožili den společně s cíferskými seniory a užili si také velmi chutného občerstvení - děkujeme! Díky patří také Obci Telnice za zajištění našeho sportovního výletu a paní Draze Holčapkové za jeho organizaci mezi místními seniory.

Přestože jsme na stupně vítězů tentokrát nedosáhli, byli všichni účastníci zájezdu spokojeni, mnozí navrhovali věnovat se této hře pravidelně i u nás v Telnici. Pétanqový turnaj včetně večerního posezení se líbil i cíferským, někteří vyjadřovali dokonce přání zahrát si na podobném turnaji v Telnici.

Jiří Dudák


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 239

Doporučujeme