přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 10:45 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin. Nový ceník vybraného zboží je následující: vepřová kotleta s kostí 129 Kč, v. kotleta bez kosti 149 Kč, v. krkovice s kostí 129 Kč, v. krkovice bez kosti 149 Kč, v. plec 129 Kč, v. kýta 139 Kč, v. bok s kostí 109 Kč, v. bok bez kosti 119 Kč.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Úspěšné hudební vzdělávání maličkých dětí v Telnici? Néé, to přece nejde! >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Z této IP již bylo hlasováno!
Jak jste spokojeni s výsledky komunálních voleb?
Jsem spokojen/a
25%
Ujde to
25%
Nejsem spokojený/á, představoval/a jsem si jiný výsledek
26%
Je mi to úplně jedno
24%
Celkem hlasů: 401

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Úspěšné hudební vzdělávání maličkých dětí v Telnici? Néé, to přece nejde!

Milí čtenáři, v nadpisu není ani chyba, ani nejde o žádnou levnou upoutávku. Všichni ti, kdo přišli jednoho červnového odpoledne do sálu restaurace U Laštůvků, se mohli sami přesvědčit. Konalo se tu závěrečné vystoupení malých dětí Hudební školy Yamaha.

Hudební škola Yamaha, která využívá ke vzdělávání prostory fary v Telnici, poskytuje hudební vzdělávání dětem opravdu od 4 měsíců, horní věková hranice je neomezená. Jako jediná hudební škola v ČR nabízí skvělé programy pro rodiče s předškolními dětmi (4 měsíce až 6 roků), a to v na sebe navazujících programech, kdy je dítě připraveno ke hře na keyboard (klavír), flétnu, kytaru nebo populární zpěv.  Kromě budování aktivního vztahu k hudbě si děti od malička posilují socializační dovednosti. Na konci školního roku vidí maminky samy až neuvěřitelný posun v chování dětí - z malého miminka v září se jejich dítě v červnu změní v „parťáka“, který je vlastně ve výuce už moc nepotřebuje, protože zde má své kamarády a dohromady tvoří správnou partu, která ví, jak reagovat na hudbu. A to nejen, že se přidávají ke zpěvu učitelky, ale znějící melodie si samy děti doprovází hrou na tělo, na rytmické hudební nástroje, ale i pohybem. Takto lze stručně popsat program Robátka, kde děti po celý rok provází bílý tuleň Robík.

Na tento program pro nejmenší děti navazují První krůčky k hudbě, které mohou být podle věku dětí ve třech úrovních (podle nástupu dítěte do vzdělání) - věk od 2 do 5 let. Zde děti pokračují ve zpívání, upevňování rytmických návyků, poslechu nových písní, zajímavých skladeb, které ztvární pohybem, hrou na ozvučná dřívka, tamburínku, rytmická vajíčka či bubínek. Každou hodinu se s dětmi vítá i na závěr loučí medvídek Méďa, chobotnička Jájinka, nechybí rituální písně či písně zcela nové, které obohacují nejen výuku samotnou, ale díky MP3 nebo CD provází většinou celou rodinu doma, ale i na cestách.

Doprovod rodičů je vítaný i v programu Rytmické krůčky - což je předškolní program pro 5-6 leté děti. Ty už zvládají nejen techniku hry na rytmické hudební nástroje, ale umí znějící písně doprovodit hrou na zobcovou flétnu, vyzkouší si hrát na keyboard či moderní ozvučné trubice (boomwhackers). Děti tohoto oboru vždy zakončují veřejná vystoupení předškoláků a účastnění diváci tak mají možnost poznat, kam až se jejich ratolesti mohou „posunout“, pokud je do hudební školy přihlásí. Není k tomu třeba žádná vstupní zkouška talentu či dovedností jako je to na jiných školách. V Yamaze stačí pouze chuť a zájem přijít s rodiči a pak pravidelně docházet 1x týdně do výuky. Jistě, že na začátku si může každé dítě úvodní hodinu vyzkoušet, a pak se rozhodne, zda bude výuku navštěvovat nebo ne.

Hudební škola Yamaha v Telnici se může nyní pochlubit veřejnými produkcemi během školního roku: o Vánocích a závěrečným červnovým (obojí v Telnici). Své stanoviště měla naše HŠ i na Dni pro celou rodinu, žáci oboru populární zpěv pak zpříjemnili telnické květnové Farní odpoledne. Starší žáci (obory hra na keyboard, zobcová flétna a populární zpěv) se představili na koncertech v Husově sboru v Tuřanech o Vánocích, dále na Velikonočním koncertě a na Noci kostelů. Výuku v Telnici navštěvují děti i starší žáci zejména ze širokého okolí a je škoda, že domácí tuto výhodu mít hudební školu bez dojíždění už tolik nevyužívají.

Vedení Hudební školy Yamaha v Telnici děkuje všem rodičům, žákům, panu faráři, panu starostovi a ostatním zaměstnancům OÚ Telnice za skvělou spolupráci v uplynulém školním roce. Pokud se chcete dovědět o naší hudební škole více, pište na www.hskuf.cz, na mail bozena.kufhaberova@gmail.com nebo přijďte na Den otevřených dveří ve čtvrtek 1. září 2022 v době 16 - 17 hodin do učebny na faru. Budeme se na Vás i Vaše děti těšit.

Božena Küfhaberová,
učitelka HŠ Yamaha Telnice


 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 264

Doporučujeme