přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 10:45 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin. Nový ceník vybraného zboží je následující: vepřová kotleta s kostí 129 Kč, v. kotleta bez kosti 149 Kč, v. krkovice s kostí 129 Kč, v. krkovice bez kosti 149 Kč, v. plec 129 Kč, v. kýta 139 Kč, v. bok s kostí 109 Kč, v. bok bez kosti 119 Kč.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > HC Kometa Brno zve na benefiční utkání - 13. srpna 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Z této IP již bylo hlasováno!
Jak jste spokojeni s výsledky komunálních voleb?
Jsem spokojen/a
25%
Ujde to
25%
Nejsem spokojený/á, představoval/a jsem si jiný výsledek
26%
Je mi to úplně jedno
24%
Celkem hlasů: 401

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

HC Kometa Brno zve na benefiční utkání - 13. srpna 2022

Letos je tomu již neuvěřitelných deset let od chvíle, kdy Brno i celou jižní Moravu pohltila obrovská euforie. Hokejisté Komety totiž v sezoně 2011/2012 předvedli nezapomenutelnou jízdu, kdy z předkola play-off postoupili až do finále extraligy. Na konci této pouti mohli s fanoušky slavit stříbrné medaile s cenou zlata. Zároveň tím odstartovali veleúspěšnou dekádu, kdy ZA DESET let získali PĚT cenných kovů. Takovou bilancí za sledované období se nemůže pochlubit žádný jiný tuzemský klub! Dodejme, že stříbro Brňané zopakovali ještě v roce 2014 a o rok později vybojovali bronz. Vrcholem pak byly dva mistrovské tituly za sebou v letech 2017 a 2018, díky kterým se Kometa pod majitelem klubu Liborem Zábranským stala dokonce nejúspěšnějším klubem v historii českého resp. československého hokeje. 

Nastal ten pravý okamžik, abychom si důležitý milník roku 2012 i celou uplynulou dekádu, která inspiruje a přivádí děti ke sportu, připomenuli prostřednictvím benefičního utkání. V sobotu 13. srpna ve Winning Group Areně se proti sobě postaví letošní tým Komety Brno a jeho předchůdci právě z roku 2012. Oba kádry obohatí svou účastí rovněž hosté z řad úspěšných brněnských odchovanců působících v prestižních zahraničních soutěžích. Jedinečné utkání bude mít dobročinný podtext. Výtěžek ze vstupného a následné dražby dresů získá Nadační fond Kometa. Ten poskytuje péči dětem a rodinám, kterým do života vstoupila diagnóza poruchy autistického spektra. Součástí doprovodného programu pro děti i dospělé bude autogramiáda obou týmů a jejich hostů či výstava dresů, medailí a trofejí, jež Kometa pro Brno i celou jižní Moravu vybojovala v posledních deseti letech.

Vstupenky na zmíněné benefiční utkání si můžete zakoupit zde.

Cesta zpátky na výsluní bývá často zdlouhavá, stříbro ale mělo cenu zlata

Extraligová sezona 2011/2012 skončila pro Kometu v šestém zápase finálové série s Pardubicemi. Brňané museli vyhrát, aby si vynutili sedmý zápas na východě Čech. Pardubice však po celý zápas nepustily domácí celek do vedení a díky výborné střelecké produktivitě dokráčely k výhře o čtyři branky. Zraněními zdecimovaná brněnská družina sice na ledě nechala doslova poslední zbytky sil, na rozjeté Dynamo to ale nestačilo.

Fandilo se, tleskalo se, fanoušci ve stoje děkovali oběma týmům. Interesantní atmosféra v tehdejším Rondu musela uchvátit každého. Příznivci Pardubic křepčili, modrobílé barvy slavily po 41 letech neskutečný úspěch. Málokdo mohl asi tušit, že se tímto ziskem stříbra odstartuje éra fenoménu Kometa. Plné náměstí Svobody oslavovalo své novodobé hrdiny, kteří museli odehrát v sezoně úctyhodných 85 zápasů – 52 kol v základní části, 20 duelů v play-off a 13 v přípravě.

Když se ohlédneme za celým průběhem sezony, Kometa skončila po základní části na 8. místě a musela jít do předkola. Tehdejší systém byl neúprosný, během týdne musíte odehrát pět zápasů a pak jít na vítěze Prezidenského poháru. Modrobílí narazili na Kladno a po třech zápasech bylo jasno. Středočeši narazili na soupeře, který si ze základní části přenesl výbornou formu a tu si udržoval i v následujícím průběhu.

Brno mělo týden na to, aby se nachystalo na skvostnou bitvu s pražskou Spartou, kterou mnozí favorizovali na zisk mistrovského titulu. Kádr na to rozhodně měla, což v prvních třech duelech potvrzovala. Jenže ani vedení 2:1 hráčům z Holešovic nepomohlo. Houževnatí a obětaví Brňané od tohoto stavu všechny zápasy vyhráli a sérii získali v poměru 4:2. Šokující vyřazení Sparty nikdo nečekal, naopak s nenápadnou Kometou se muselo rázem začít počítat.

Hladoví vlčáci z brněnských luhů a hájů narazili v semifinále na Plzeň. Ovšem sotva Indiáni stačili vytasit všechny své zbraně, prohrávali v sérii 0:3. A tenhle stav se už velmi špatně obrací, v historii české extraligy se to stalo pouze dvakrát, a to konkrétně v baráži. Vedoucí smečky Tomáš Divíšek a jeho pobočníci v čele s Jiřím Trvajem, neúnavně řídili většinu bitev, tato série skončila zápasem číslo pět. Kometa vyhrála v Plzni vysoko 7:2 a zkušený útočník si připsal tři body.

Uběhl týden a po krátkém volnu se Kometa mohla těšit na finále. V notně zdecimované sestavě narazila na odpočaté Pardubice, které hrály prakticky v plné sestavě. Trenéři Venera s Oslizlem museli lepit díry, přes všechny útrapy se ale hrála vyrovnaná bitva, ve které Moravané vedli 2:1. Doma pak byli blízko k tomu, aby šli do trháku. Pět minut před koncem však vyrovnal Bartek a v nájezdech rozhodl Kolář. Místo stavu 3:1 se tak jelo do Pardubic za stavu 2:2. Jak se později ukázalo, byl to dost možná klíčový a zlomový faktor celé série.

Brňané dohrávali s torzem a byť se nevzdali, už neměli dostatek sil na to, aby dokráčeli k titulu. Pod Špilberkem však neprobíhala žádná poraženecká nálada, právě naopak. Kometa povstala po 41 letech z popela a odstartovala desetiletku, ve které posbírala celkem pět medailí.  

 

Počet zobrazení: 190

Doporučujeme