přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 10:45 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin. Nový ceník vybraného zboží je následující: vepřová kotleta s kostí 129 Kč, v. kotleta bez kosti 149 Kč, v. krkovice s kostí 129 Kč, v. krkovice bez kosti 149 Kč, v. plec 129 Kč, v. kýta 139 Kč, v. bok s kostí 109 Kč, v. bok bez kosti 119 Kč.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Hodový průvod s předáním hodového práva - neděle 19. června 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Z této IP již bylo hlasováno!
Jak jste spokojeni s výsledky komunálních voleb?
Jsem spokojen/a
25%
Ujde to
25%
Nejsem spokojený/á, představoval/a jsem si jiný výsledek
26%
Je mi to úplně jedno
24%
Celkem hlasů: 401

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Hodový průvod s předáním hodového práva - neděle 19. června 2022

Tradičně se krojovaní o hodové neděli (19. června 2022) seřazují na ulici Palackého u parčíku, odkud celý krojovaný průvod vyvedou hlavní stárci směrem na Masarykovo náměstí. Tentokrát se tak průvod v pomarně parném, ale i mírně větrném počasí vydal na cestu za hudebního doprovodu dechové hudby Telničanka a taky střežen strážníky Městské policie Šlapanice ve spolupráci s dobrovolnými členy místní jednotky SDH Telnice.

Na náměstí již byl připraven starosta obce, který páru hlavních stárků předal nejen hodové právo, ale i hodové koláče a víno. Po zvolání: Čí só hode? začali všichni krojovaní uprostřed náměstí tančit a zpívat. Postupně se pak náš krojovaný průvod prošel a protančil ulicemi Draha, Nová, U Rybníka, V Dědině, zpátky přes náměstí a ulicí Brněnskou a Za Sokolovnou a za zvuku lidových a pochodových písní vstoupil do areálu Sokola Telnice. Zde už na něj čekaly stovky nadšenců, kteří se na tuto slávu těšili a na tanečním parketu vyhlíželi lidové tance.

Děkujeme všem krojovaným za účast ve velkém krojovaném průvodu i všem, kteří tyto krásné kroje připravovali. O krásu našich krojů už se nějaký pátek poctivě stará Renata Jahodová i s pomocí své rodiny, děkujeme! Poděkování patří také všem, kteří střežili bezpečnost vše krojovaných účastníků v hodovém průvodu - není vždy jednoduché se porovnat s nervozitou některých řidičů...


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 256

Doporučujeme