přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 10:45 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin. Nový ceník vybraného zboží je následující: vepřová kotleta s kostí 129 Kč, v. kotleta bez kosti 149 Kč, v. krkovice s kostí 129 Kč, v. krkovice bez kosti 149 Kč, v. plec 129 Kč, v. kýta 139 Kč, v. bok s kostí 109 Kč, v. bok bez kosti 119 Kč.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Hodová návštěva Cíferských v Telnici - 20. června 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Z této IP již bylo hlasováno!
Jak jste spokojeni s výsledky komunálních voleb?
Jsem spokojen/a
25%
Ujde to
25%
Nejsem spokojený/á, představoval/a jsem si jiný výsledek
26%
Je mi to úplně jedno
24%
Celkem hlasů: 401

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Hodová návštěva Cíferských v Telnici - 20. června 2022

Po covidové pauze jsme se konečně vrátili přátelské tradici, kdy jsme srdečně pozvali partnerskou obec Cífer mezi nás o hodovém pondělí. Nejdříve jsme však pro ně připravili zajímavý a naučný program v našem nejbližším okolí. Jako první navštívili rozestavěnou kapli v Nesvačilce, ve které je osobně provedl pan farář René Strouhal, který je pověřeným zástupcem investora. Na místě jsme se mohli seznámit jak historií myšlenky stavby kaple, tak i s průběhem její realizace a s výkladem různých symbolů, které souvisejí s její architekturou. K vidění byla také umělecká díla Libora Jaroše a Dominika Fialy, která momentálně zdobí interiér kaple. Pan farář se navíc svěřil s tím, že se dobře zná cíferským panem farářem mons. Jánem Bučíkem, kterého nechal srdečně pozdravovat.

To už jsme ale cestovali doslova mezi kapkami deště. Jakmile se však dorazili na kopec Výhon, který se klene nad Blučinou a Židlochovicemi, bylo na nás nebe milosrdné, a tak si mohli návštěvníci vystoupat na akátovou rozhlednu a zadívat se do široké krajiny okolo Telnice. Zaujal je především židlochovický zámek, který je úzce spjat s návštěvami prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, a tak jsme zmínili i jeho průjezdy Telnicí, když se z něj vracel nebo rozjížděl do vzdálenějšího okolí.

Další zastávka nás čekala ve Šlapanicích, resp. na kopci Žuráň, který je znám nejen svou napoleonskou historií, ale i ještě staršími reáliemi, které souvisejí s funkcí starověké pohřební mohyly. Všichni jsme pod obrovským javorem poslouchali výklad paní archeoložky ze šlapanického Muzea Brněnska, když se spustil prudký déšť. Nejen, že jsme byli před deštěm krásně chráněni velkým stromem, ale dostalo se nám i úžasného pohledu na malebnou duhu, jež se nedaleko od nás objevila naším severním pohledem. Úžasné.

Pak už čas kvapil, takže jsme se zastavili na večeři, kterou pro nás připravila Restaurace U Seňora na sokolovně. Cíferští přátelé se při ní měli možnost seznámit s naším panem farářem Oldřichem Chocholáčem, který je pak také vzal do Růžové ulice, kde naše návštěva pokračovala hodovým programem. Ve svém kroji se ho zúčastnil cíferský starosta Maroš Sagan a šikovná stárka Emilka. Škoda jen, že se část Ženáčských hodů museli Cíferští ukrývat pod deštníky, tady už nás počasí moc nepodrželo. I tak si s chutí zatancovali, zazpívali a okoštovali našich hodových darů. I my však děkujeme za všechny dobroty, které přivezli k nám.

Před půlnocí pak naši hosté vyrazili na cestu domů. Děkujeme jim za jejich milou návštěvu. Děkujeme také všem, kteří se podíleli na přípravě jejich programu v Telnici a blízkém okolí. Těšíme se zase někdy brzy na shledanou…

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 277

Doporučujeme