přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Prořezy stromů - Ve dnech 2.6. , 3.6. , 5.6. , 6.6. , 7.6. 2023 bude společnost Matěj Kubis provádět v obci ozdravné prořezy stromů.      Drůbežárna Prace oznamuje prodej - Drůbežárna Prace bude ve středu 7. června 2023 v 9:00 hod.  prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, housata, brojlerová kuřata, krůty, káčata a husokačeny Mulard, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 15 Kč/ks.     Domov pro seniory Sokolnice oznamuje - Domov pro seniory Sokolnice, p.o. příjme do pracovního poměru nebo brigádně kuchaře, pomocnou sílu do kuchyně a pracovníka úklidu. Dále přijme na hlavní pracovní poměr fyzioterapeuta a všeobecnou sestru. Bližší informace na tel. č. 544 423 151  p. Kopečková osobně na adrese Zámecká 57, Sokolnice.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Tříkrálová sbírka 2022 v Telnici - 8. ledna 2022 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Z této IP již bylo hlasováno!
Jak jste spokojeni s výsledky komunálních voleb?
Jsem spokojen/a
28%
Ujde to
26%
Nejsem spokojený/á, představoval/a jsem si jiný výsledek
25%
Je mi to úplně jedno
22%
Celkem hlasů: 2608

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Tříkrálová sbírka 2022 v Telnici - 8. ledna 2022

V sobotu 8. ledna 2022 proběhla v Telnici Tříkrálová sbírka. Po minulém roce, kdy nebylo možné koledovat tradičně a sbírka proběhla pomocí stacionárních pokladniček, jsme se mohli opět vypravit s koledníky na koledu, jak se říká „dům od domu“ a potěšit svou návštěvou ty, kteří už nás vyhlíželi. Od Orlovny, kde měli všichni, kteří se chtěli koledování zúčastnit, sraz, nás vypravil svým požehnáním na cestu náš pan farář, otec Oldřich. Bylo čerstvo, ale králové a jejich doprovod byl na to připraven, takže jsme se počasí nezalekli. V tomto roce se nám také podařilo posílit koledující skupinky a do ulic se nás vypravilo více.  Koledování nám tedy šlo rychleji, i když jsme nevynechali žádný dům a všem jsme zazpívali, zahráli na hudební nástroje i předali přáníčka, která vyrobily děti z naší školy. Věříme, že jsme všem přinesli pokoj, radost i požehnání. Lidé, kteří nám otevřeli, a bylo jich hodně, svými příspěvky pomohou mnoha potřebným. Dětem, které koledovaly, také přidali do košíčků něco dobrého na mls, posílili nás zahřívacími tekutinami či něčím dobrým do ruky k jídlu, abychom všechny ulice zvládli obejít.

Vykoledované pamlsky si potom koledníci pěkně rozdělili a jako každý rok z nich také odložili část koledy pro postižené děti v Domově Lila v Otnicích.

Děkujeme tedy všem, kdo se Tříkrálové sbírky zúčastnili, malým i velkým koledníkům a všem, kteří do sbírky přispěli a díky nimž bude možné zase podpořit dobrou věc, která pomáhá mnoha lidem kolem nás. I přes všechny krize a starosti, které nás v poslední době trápí, otevřeli lidé svá srdce a darovali zase o něco více nežli minulý rok, celkem 82.461,- Kč.

Bohumila Hrazdírová, Orel jednota Telnice

Kompletní fotogalerii najdete na webové adrese: http://www.oreltelnice.cz/jak-jsme-koledovali-pro-trikralovou-sbirku-2022


 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 576

Doporučujeme