přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení     Firma JUKKA oznamuje - Firma JUKKA bude prodávat v úterý 13. dubna 2021  v čase  14.45 - 15.30 hodin na parkovišti U Laštůvků následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupovité, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, švestky japonské, durancie, třešně, višně, třešňovišně, kdouloně, oskeruše, jedlé kaštany semenáče v kontejneru v akci za 120 Kč kus, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové rybízy černé a červené, keřovou jostu, lísky keřové a stromkové, ostružiny, maliny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, kiwi, fíkovníky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky,   stálozelené magnólie, převislé vrby, převislé moruše, sazenice jahod ,  a jiné.  Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Podpora telnických organizací a restaurací v době dlouhého trvání nouzového stavu >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Podpora telnických organizací a restaurací v době dlouhého trvání nouzového stavu

Zastupitelstvo obce Telnice se rozhodlo podpořit významné místní organizace a také restaurace, které jsou se svým provozem v nájemních prostorách. Dlouho trvající nouzový stav, omezení provozu, uzavření prostor, nemožnost setkávání, zvýšené investice do ochranných pomůcek atd., tato a nejen ta opatření způsobují nepříjemné komplikace. Zastupitelé proto většinou hlasů rozhodli o poskytnutí těchto mimořádných finančních darů:

TJ Sokol Telnice - 100 000 Kč,
Římskokatolická farnost Telnice - 65 000 Kč,
Orel jednota Telnice - 52 500 Kč,
Restaurace Orlovna - 16 466,14 Kč,
Restaurace U Laštůvků - 15 000 Kč,
Restaurace U Seňora - 15 000 Kč.

V případě restaurací navíc obec oslovila pronajímatele ve věci odpuštění jednoměsíčního nájmu těmto restauračním provozům.

Věříme, že tato podpora pomůže překonat složité období jak místním organizacím i restauracím, jejichž příjmy se v současné době zásadně snížily. 

 

Počet zobrazení: 345

Doporučujeme