přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení     Firma JUKKA oznamuje - Firma JUKKA bude prodávat v úterý 13. dubna 2021  v čase  14.45 - 15.30 hodin na parkovišti U Laštůvků následující stromky k jarní výsadbě. Jabloně a hrušně i sloupovité, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, švestky japonské, durancie, třešně, višně, třešňovišně, kdouloně, oskeruše, jedlé kaštany semenáče v kontejneru v akci za 120 Kč kus, keřové a stromkové rezistentní angrešty, keřové rybízy černé a červené, keřovou jostu, lísky keřové a stromkové, ostružiny, maliny, stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, kiwi, fíkovníky, růže keřové i stromkové, rododendrony, azalky,   stálozelené magnólie, převislé vrby, převislé moruše, sazenice jahod ,  a jiné.  Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.     Oříšek jede - Pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami nabízí své zboží každý čtvrtek v době od 10:30 hod. do 11:00 hod na parkovišti U Laštůvků. Podrobnější informace o firmě a nabízeném sortimentu naleznete na webových stránkách https://www.orisek-jede.cz/nebo na facebooku Oříšek Jede.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Audit familyfriendlycommunity > Reportáž: Předání certifikátu - Audit familyfriendlycommunity - 17. května 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Předání certifikátu - Audit familyfriendlycommunity - 17. května 2018

Ve čtvrtek 17. května 2018 se v brněnské Vile Löw – Beer uskutečnilo předání certifikátů familyfriendlycommunity. Slavnostního večera se zúčastnili zástupci 9 měst a obcí z jižní Moravy, ve kterých probíhal audit v průběhu roku 2017. Certifikát, z rukou náměstka hejtmana Marka Šlapala, převzali představitelé těchto měst a obcí: Brno-Bohunice, Brno-Medlánky, Brno-Židenice, Březina, Ivančice, Kostelec u Kyjova, Krásensko, Vysočany a také naší obce Telnice. Na tuto akci přijely také zástupkyně společnosti Familie&Beruf Management GmbH z Rakouska.  Těší mě, že se Telnice do tohoto poměrně nového projektu měla možnost zapojit. Díky vám občanům, členům projektové skupiny a zastupitelům obce se podařilo sestavit 14 prorodinných opatření (vítání občánků, pořízení a instalace herních prvků do zahrady MŠ, úprava školní zahrady, podpora vzniku dramatického kroužku, podpora vzniku kroužku keramiky, příprava terénní cyklodráhy, zachování noční linky, odborné poradenství při péči o osobu blízkou, pracovník pro zajištění potřeb pro osamělé občany, domov pro seniory – získání stavebního povolení, podpora KLASU, rekonstrukce a úprava dětských hřišť, bezpečné dětské zahrady, zachování dotační podpory, realizace parku v nádražní čtvrti). Do dnešního dne se podařilo 10 opatření uvést do „provozu“. Děti v Mateřské škole se mohou radovat z nového herního prvku, který byl díky auditu pořízen. Na pořízení tohoto prvku jsme využili dotaci   z Jihomoravského kraje. V Šatlavě vznikají krásné keramické výrobky. V nádražní čtvrti se podařilo, za pomoci občanů - zejména z nádražní čtvrti, vysázet park… Důležitým cílem auditu je budování vztahů v obcích, pomáhat při vytváření přívětivých podmínek pro život rodin a podpořit vzájemné naslouchání mezi občany a samosprávou. Děkuji všem občanům, kteří se aktivně zapojují do dění v naší obci, snaží se přispívat k jejímu rozvoji a nebojí se přiložit ruku ke společnému dílu.

Pavla Chovancová, místostarostka obce a telnická koordinátorka projektu

       

Počet zobrazení: 285

Doporučujeme