přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Nabídka zaměstnátní - Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice hledá paní na odpolední úklid školy. Jedná se o zástup za nemoc od 21. 1. 2019,  cca na 2 měsíce. Další informace u Mgr. Zdeňka Nezvala, telefon  544 224 634.     Nově opravené prostory pod jevištěm - TJ Sokol Telnice oznamuje, že nově je možné si pronajmout nově opravené prostory pod jevištěm (tzv. peklo) o rozloze 70 m2. Prostory jsou vhodné k pořádání různých společenských akcí, oslav, narozenin a promocí. Počet míst k sezení max. 45, součástí je plně vybavený bar s ledničkou a výčepním zařízením. V případě zájmu volejte na telefonní číslo 776 364 039 nebo pište na email senorsobotka@seznam.cz.     Pozvánka do nově otevřené hospůdky - Sendy s cooking service si vás dovoluje pozvat do nově otevřené hospůdky u Seňora, která se nachází v areálu Sokola Telnice. Otevírací doba je od 16 00 do 22 00 hod ve všední dny  a od 16 00 do 24 00 o víkendu.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Výlet seniorů do Hrušek - 7. ledna 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Výlet seniorů do Hrušek - 7. ledna 2019

Telničtí senioři se v pondělí 7. ledna 2019 vydali na výlet do nedalekých Hrušek, které se v roce 2018 staly po právem Vesnicí roku Jihomoravského kraje. První zastávkou byla návštěva sbírky betlémů u paní Anny Banďouchové, která seniory přivítala nejen krásnými a vzácnými betlémy, ale také slivovicí, chlebíčky a jednohubkami. Milou atmosféru celé návštěvy ještě doplnil společný zpěv tříkrálové koledy. Následovala procházka po Hruškách s paní Janou Štefanovou a návštěva zdejší rybárny, kde její manžel Václav udržuje historickou sbírku rybářského vybavení. Rybárna stojí v sousedství s krásným oválným rybníkem, na který dohlíží krásný dřevěný hastrman. Vyzkoušena byla i kvalita ledu, no však starosta pak taky čvachtal půl hodiny v mokré botě…

Další kroky 26 telnických návštěvníků po Hruškách byly doprovázeny paní kronikářkou Štefanovou, která popsala místní historické reálie a ochotně se vžila do role fotografa, když pořídila společnou fotku účastníků u venkovního hrušeckého betlému.

Nádhernou moderní kapli P. Marie Sněžné představila paní Helena Hrabálková ze sdružení Správa kaple v Hruškách. Uvnitř se nachází velmi příjemné prostředí a sama kaple (vysvěcená v roce 2006) se stala po zásluze přirozenou dominantou obce Hrušky.

Teplý čaj a káva čekaly na účastníky výletu na místní hasičce, kde všechny srdečně přivítal starosta obce Jan Kauf a promluvil mj. o zajímavém partnerském projektu v „hruškovém stylu“ s rakouskými partnery. Společného setkání využily také kronikářky obou obcí – za Telnici paní Dagmar Čechová, které si vzájemně prohlédly obecní kroniky i probrali způsoby jejich vedení.

Bezpečnou cestu i příjemně vytopený autobus zajistil tradičně Alois Hrdlička – moc děkujeme. Poděkování také patři všem hrušeckým, kteří se nám celé dopoledne věnovali. Přálo nám také počasí, a tak jsme mohli jeden zimní půlden prožít skutečně pohodovým způsobem.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 154

Doporučujeme