přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Nabídka zaměstnátní - Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice hledá paní na odpolední úklid školy. Jedná se o zástup za nemoc od 21. 1. 2019,  cca na 2 měsíce. Další informace u Mgr. Zdeňka Nezvala, telefon  544 224 634.     Nově opravené prostory pod jevištěm - TJ Sokol Telnice oznamuje, že nově je možné si pronajmout nově opravené prostory pod jevištěm (tzv. peklo) o rozloze 70 m2. Prostory jsou vhodné k pořádání různých společenských akcí, oslav, narozenin a promocí. Počet míst k sezení max. 45, součástí je plně vybavený bar s ledničkou a výčepním zařízením. V případě zájmu volejte na telefonní číslo 776 364 039 nebo pište na email senorsobotka@seznam.cz.     Pozvánka do nově otevřené hospůdky - Sendy s cooking service si vás dovoluje pozvat do nově otevřené hospůdky u Seňora, která se nachází v areálu Sokola Telnice. Otevírací doba je od 16 00 do 22 00 hod ve všední dny  a od 16 00 do 24 00 o víkendu.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Tříkrálový koncert - Pernova vánoční mše - 6. ledna 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Tříkrálový koncert - Pernova vánoční mše - 6. ledna 2018

Po dlouhých letech se do Telnice opět vrátila Pernova Vánoční mše, kterou v 30. letech dvacátého století složil v naší obci vynikající učitel, kronikář, skladatel, dirigent, cvičitel pan František Perna. Díky spolupráci s rodinou Venclíkových (Pernovi potomci žijící dnes v Kojetíně) a především se Střelickým chrámovým sborem pod vedením dirigenta Jiřího Švestky a pana Stanislava Ferduse byla přednesena na tříkrálovou neděli 6. ledna 2019 v kostele sv. Jana Křtitele část tohoto díla. Asi stovka účastníků koncertu ocenila každou skladbu potleskem. Střelický sbor se prezentoval krásnými a silnými hlasy, kterými vynikla krásná melodická kompozice Pernova díla.

Koncertu se účastnili také členové Venclíkovy rodiny: Pernova dcera Olga a vnučka Miluše, touto milou návštěvou jsme byli v Telnici skutečně potěšeni. Po koncertu byli všichni pozvaní na faru na malé pohoštění, kde se kromě přátelské besedy také ještě zpívalo. Děkujeme!

Poděkování patří všem, kteří se o tento Tříkrálový koncert zasloužili a přinesli všem přítomným nezapomenutelné zážitky z naší telnické vánoční mše. Příznačné je i to, že uvedené Pernovo dílo zazpíval sbor z jeho rodné vesnice – ze Střelic a koncert se odehrál v místech (telnický kostel), kde František Perna vedl chrámový sbor a hrával při mších na varhany. Za spolupráci a poskytnutí prostor děkujeme také telnické farnosti.

Z koncertu byl natočen video záznam, zájemci se o něj mohou přihlásit na Obecním úřadě v Telnici (u starosty).

František Kroutil, starosta obce


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 165

Doporučujeme