přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Rybářství DUJSÍK - Rybářství DUJSÍK oznamuje, že bude v úterý 23. října v 10:30 hod prodávat na obvyklém prodejním místě ryby. Nabízí kapry, lososové pstruhy. Na požádání ryby zabije, vykuchá a vyčistí.     Kuchařka do školní jídelny - Základní škola a Mateřská škola Telnice hledá kuchařku do školní jídelny. Pracovní úvazek 6 hodin denně. Nástup od 1. prosince 2018. Informace na tel. čísle 602 500 749 nebo v ředitelně základní školy.     Očkování proti chřipce - Mediclinic oznamuje, že od 11. října je možné se v telnické ordinaci praktického lékaře nechat očkovat proti chřipce.      

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 9. října 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 9. října 2018

V dnešním klasovském setkání jsme se zaměřily na barvy a tvary, které jsou součástí života. V úvodu jsme se vrátily o několik desítek let zpět v informacích, podaných jednou naší členkou, paní Darou. Vždy jde o pestré informace, např. jaká byla otevírací doba v našem obchodě (asi by to dnes neprošlo).

Teorie se týkala barevného vidění, čím je zprostředkováno, rozdělením barev, smícháním dvou barev a jejich optickými klamy, které bývají mnohdy hodně zajímavé. Vrátily jsme se k mnemotechnické pomůcce - zapamatování si barev duhy, jdoucích za sebou  a využily jsme toho k sestavování krátkého záznamu, kdy jsme "tvořily". A že jsme se u výsledku zasmály!

Barvy se objevují i v názvech knih, v lidových rčeních a jinde - seniorky velmi dobře spolupracovaly. Na řadu přišly i tvary, což je široký pojem. Tady jsme se zaměřily zvlášť na optický klam (nízký domek, před ním vysoký strom - výsledek?) Doplňovaly jsme přesmyčky názvů tvarů a barev.

Tělo jsme protáhly několika jednoduchými cviky a na řadu přišla i písnička, v níž se zpívá o barvě růže.

Závěr našeho setkání patřil panu Františku Kroutilovi, který byl ochoten zodpovědět všechny naše dotazy. Další setkání je plánované na 23. říjen 2018 a po něm je možno navštívit v sokolovně besedu, která začne v deset hodin.

Za KLAS Telnice
Marie Fialová

 

Počet zobrazení: 90

Doporučujeme