přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Rybářství DUJSÍK - Rybářství DUJSÍK oznamuje, že bude v úterý 23. října v 10:30 hod prodávat na obvyklém prodejním místě ryby. Nabízí kapry, lososové pstruhy. Na požádání ryby zabije, vykuchá a vyčistí.     Kuchařka do školní jídelny - Základní škola a Mateřská škola Telnice hledá kuchařku do školní jídelny. Pracovní úvazek 6 hodin denně. Nástup od 1. prosince 2018. Informace na tel. čísle 602 500 749 nebo v ředitelně základní školy.     Očkování proti chřipce - Mediclinic oznamuje, že od 11. října je možné se v telnické ordinaci praktického lékaře nechat očkovat proti chřipce.      

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Pozvánka: Výstava Paměť národa k 100. výročí republiky 1. října až 9. prosince 2018 (Praha) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Pozvánka: Výstava Paměť národa k 100. výročí republiky 1. října až 9. prosince 2018 (Praha)

Začíná výstava
 
Paměť národa k 100. výročí republiky.
V Praze na Letné v podzemí pod bývalým Stalinovým pomníkem a v celém parku na Letné. Od 1. října do  9. prosince2018
 
Přijďte v pondělí 1. října od 18 hodin na Stalina na slavnostní vernisáž. Vstup je v průběhu večera zdarma. Zahrají Vladimír Merta, Jaroslav Hutka, Thom Artway, Kieslowski, Mirek Kemel s kapelou, Cermaque (Jakub Čemák), Michal Prokop  trio a další. Promluví řada zajímavých hostů. A dáme si spolu třeba skleničku dobrého vína.
 
Výstava vypráví, co si prožili naši rodiče a prarodiče, pracuje s jejich příběhy z doby války a komunismu. Myslíme si, že výstava není jen o minulosti, ale mnoho důležitého prozrazuje o nás samotných právě dnes. Vypráví o hrdinství za 2. světové války, osudy politických vězňů, z disentu, zazní i příběhy a postoje udavačů, estébáků a komunistů. Projdete prostřednictví svědectví a animovaných obrazů válku, 50. léta, pražské jaro, srpen 1968, normalizaci, a snad na vás mocným dojmem zapůsobí atmosféra listopadu 1989. Události a příběhy přibližujeme audiovizuálními efekty, 3D animací, videomappingem v běžně nepříatupné prostoru pod Stalinem. Na horizontu Prahy, tam kde stál Stalin, vyrůstá zeď. Tento symbol totalitních režimů ovšem pokládá otázku i dnes: kde stavíme skutečné, nebezpečné a rozdělující zdi? Co s nimi?
 
Otevírací doba út - pá 08:30 - 19:00/ so a ne 10:00 - 19:00, a to od 1. října do 9.prosince. Ale třeba-snad-možná-doufáme nám nová reprezentace Prahy pomůže, vyjde vstříc a výstava potrvá déle a jednou dá za vznik Institutu Paměti národa, muzeu nesvobody. 
 
Vstupné je (jen a symbolicky) 100 Kč, a to jen pro ty, kteří vydělávají. Zdarma: děti a mládež do 18 let, studenti, školní skupiny, senioři nad 65 let, držitelé karty ZTP a ZTP/P, podporovatelé Paměti národa. Dopoledne upřednostňujeme školní skupiny. 
 
Budete-li stát o nějaká slova, jak výstava vznikala, s čím jsme se potýkali, něco více o myšlence PN, jakou představu o Institutu máme, jaké a proč právě tyto příběhy z PN jsme vybrali, ozvěte se. Rád se Vám budu - budeme věnovat.
Děkuji všem, kteří nás podpořili! Jsou skvělí a bez nich by to nebylo! 
www.postbellum.cz | www.pametnaroda.cz
 

Počet zobrazení: 31

Doporučujeme