přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Zubní ordinace Pirnera - Zubní ordinace Dr. Jiřího Pirnera v Újezdě u Brna oznamuje, že z důvodu čerpání dovolené bude v době od 16. do 27. července uzavřena. Zastupovat bude Dr. Kučerová v Otnicích.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Hodové tance na Sokolovně - 24. června 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Hodové tance na Sokolovně - 24. června 2018

Hodový průvod stárků dorazil za doprovodu Zlaťanky až do brány Sokolovny. Po tradičním představení na tanečním parketu se slova ujal starosta telnického Sokola Pavel Oborný a přivítal všechny přítomné. Připravený hodový program byl letos nazvaný: Hodové odpoledne se Zlaťankou. Nejmladší krojovaní se svými rodiči zatančili lidové tanečky. K tanci jim zazpívaly děti jen o něco málo starší a bylo se na co koukat. Hanáckou besedu v úpravě pro předškolní děti zatančilo 26 krojovaných. Letos nebylo vůbec lehké sladit termín k nácviku a sejít se v plném počtu, a tak jsme až do samotných hodů vlastně netušili kolik těch malých tanečníků pod májou bude. Přesto všechno se děti moc těšily a o hodové neděli předvedly úžasný výkon, jelikož se nám ještě o páteční velmi studené generálce příliš nedařilo.

Na Hanáckou besedu navazovala tradičně školní mládež, která se pilně učila besedu Československou. Na tanečním parketě se sešlo 16 párů. Je to pro ně něco jako malá předpremiéra stárkování, kategorie která taneční hodový rej uzavírala. Moravskou besedu pod vedením hlavního stárka a hlavní stárky odtančilo za nádherného hudebního doprovodu kapely Zlaťanky 28 párů.

Nácvik lidových tanečků a besed vedli: Dominika Králová, Monika Součková, Šárka Oborná, Markéta Kupská a Zdeňka Šafářová, starostové obce i Sokola jim poděkovali kytičkou a poděkovali také všem, kteří se na hodovém dění podíleli, jak už nácviky či organizacně.

Za přípravu letošních hodů patří poděkování telnické chase v čele s oběma hlavními stárky a telnickému Sokolu. Poděkování patří také všem, kteří hody jakkoliv podpořili, za všechny si dovolíme jmenovat Renatu Jahodovou za precizní a obětavou přípravu telnických krojů, v letošním roce byla dokončena jejich obnova, takže bylo použito všech 24 obnovených krojovaných párů.

Zdeňka Šafářová a František Kroutil


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 130

Doporučujeme