přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Zubní ordinace Pirnera - Zubní ordinace Dr. Jiřího Pirnera v Újezdě u Brna oznamuje, že z důvodu čerpání dovolené bude v době od 16. do 27. července uzavřena. Zastupovat bude Dr. Kučerová v Otnicích.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Návštěva z Cífera v Telnici - 25.-26. června 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Návštěva z Cífera v Telnici - 25.-26. června 2018

O letošních hodech jsme v pondělí 25. června 2018 v Telnici srdečně přivítali partnerskou obec Cífer, jejíž někteří zástupci dojeli dokonce i v krojích, v čele se starostou Marošem Saganem. Po ubytování v újezdském Penzionu u kostela se prvním bodem programu se stala návštěva Moničina muzea panenek, kde je vřele přivítala sama hostitelka Monika Haniková a starosta Telnice. Prohlídka se všem líbila, rádi si zavzpomínali na své dětství a dávné časy. Dalším chodem odpoledního programu byla večeře u Rožnovských, kterou si Cífeřané pochvalovali, o famózním kulinářském umění paní kuchařky Miroslavy Rožnovské by se dal sepsat samostatný článek... moc děkujeme!

Po vynikající večeři už přišly na řadu Ženáčské hody, průvod dědinou s krojovanými a hlavní program v Růžové ulici, kde starosta Cífera Maroš Sagan všechny přítomné pozdravil a Cífeřané mohli využít naší pohostinnosti... věříme, že se jim mezi námi líbilo.

Úterní ráno se museli někteří Cífeřané s námi rozloučit, neboť jeli na pohřeb jednoho se svých spoluobčanů, který těšně před našimi hody bohužel zemřel, i on byl přihlášený na zájezd do Telnice... Ostatní se tedy vydali do Slavkova u Brna na zámek, do zdejších koníren na multimediální výstavu, která souvisí s bítvou tří císařů. Mnozí z účastníků si mohli vyzkoušet repliky dobových zbraní, vojenských čepic apod. Velmi zajimavý byl i výklad našeho průvodce.

Ze Slavkova mířil cíferský autobus k Laštůvkům, kde nás čekal dobrý oběd, po něm pak návštěva sklípku Petra Sklenáře, kde měli všichni možnost okoštovat víno z jeho produkce a vyslechnout si ke každému vínu pár odborných komentářů. To už ale volala Růžová ulice: "Tož, kde ste?"... "Jasné, už dem"... mezi kapkami deště se výprava vydala do Růžové ulice, kde ji čekalo další srdečné přivítání od všech přítomných hostitelů i "dobrovolných uklízečů". Tentokrát večeři uvařila rodina Konečných, guláš paní Ludmily Konečné byl prostě jedním slovem špičkový.

Tož už se ale čas nachýlil a bylo třeba vyrazit domů na Slovensko. Ještě společná fotografie u hodového plakátku v Růžové ulici a autobus mávajících Cífeřanů se rozloučil s Telnicí.

Vzhledem k menšímu počtu účastníků zájezdu z Cífera (zmiňovaný pohřeb zásadně snížil původní počty přihlášených), se k nim přidala také návštěva z Bruntálska, která letos přijala již podruhé a společně některé části programu absolvovala s Cíferskými...

Děkujeme přátelům z Cífera za milou návštěvu, věříme, že ještě na hodech někdy potkáme... Současně děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na přípravě programu návštěvy, většina z nich byla vyjmenována výše. Není to jen o materiálním či technickém zajištění. Cífeřané se u nás cítili příjemně a všichni hostitelé pro ně připravili vskutku přátelské prostředí - děkujeme!

Děkujeme také obecním zaměstnancům za přípravu této návštěvy i všem dalším nejmenovaným za ochotnou spolupráci.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 124

Doporučujeme