přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Zubní ordinace Pirnera - Zubní ordinace Dr. Jiřího Pirnera v Újezdě u Brna oznamuje, že z důvodu čerpání dovolené bude v době od 16. do 27. července uzavřena. Zastupovat bude Dr. Kučerová v Otnicích.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 28. června 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 28. června 2018

Poslední setkání KLASu před dvěma měsíci prázdnin, se uskutečnilo mimořádně ve čtvrtek odpoledne.

Nejprve jsme se věnovaly tématu dovolených se zaměřením na více generací, slovo měla také paní Dara, která se zaměřila na události z oblasti kultury, v kronice nás seznámila v herbáři s dalším lučním kvítkem, kterým tentokrát byl vlčí mák. A protože jsme se všechny shodli na vzorném vedení "klasovské kroniky", paní kronikářce byl předán malý praktický dárek.

Jedna z nás dovršila krásnou osmdesátku života, a to si zasloužilo gratulaci, předání kytičky a samozřejmě přípitek! Ještě jednou, paní Zdeňko, hodně, hodně zdraví a setkávejte se s námi i nadále. A blahopřání patří i další naší člence: Boženko, všechno nejlepší ještě jednou!

Druhá část našeho setkání bohužel nevyšla z pracovních důvodů, ale určitě se do Muzea panenek vypravíme hned jak to půjde.

Čas jsme "vyplnily" informacemi o možných společných pobytech seniorů s vnoučaty, dlouhodobou paměť jsme procvičily v přiřazování hlavních měst některým evropským státům. Procvičení části našeho těla se ujala paní Jana.

Seniorky byly seznámeny s jistou novinkou, tzv. "Seniorskou obálkou". Jde o vyplnění karty a umístění na viditelném místě bytu, která v případě, kdy se ocitneme v tísni či ohrožení života, pomůže usnadnit řešení.

Integrované složky záchranného systému Jihomoravského kraje jsou o této kartě informovány a v případě nutnosti ji budou právě na oněch místech hledat. Ale teď nepřivolávejme nic negativního, vždyť začíná doba rekreací. Slovo "rekreace", pocházející z latiny, znamená znovu - stvořené!

Poslední informací bude setkání seniorů, které by mělo proběhnout koncem měsíce září, které by organizovala újezdská oční ambulance Neovize. Proběhne praktické měření zraku a předání důležitých informací týkajících se vad a nemocí tohoto snad nejdůležitějšího smyslového orgánu.

Samozřejmě nás navštívil pan starosta a opět jsme "probrali" vše potřebné, ať jde o stav vody v potoce, umístění nových cvičebních prvků v obci, vrátili jsme se spolu se starostou k čerstvé události - hodům a rozcházeli jsme se s přáním klidně prožitého volna a 11. září nashledanou!

Za KLAS Telnice
Marie Fialová

 

Počet zobrazení: 76

Doporučujeme