přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Zubní ordinace Pirnera - Zubní ordinace Dr. Jiřího Pirnera v Újezdě u Brna oznamuje, že z důvodu čerpání dovolené bude v době od 16. do 27. července uzavřena. Zastupovat bude Dr. Kučerová v Otnicích.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Stavění máje - 23. června 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Stavění máje - 23. června 2018

Hodové sobotní poledne bývá vždy ve znamení přípravy a stavění máje, úklidu a zdobení Sokolovny. Kromě stárků se v sobotu 23. června 2018 na Sokolovně sešla celá řada pomocníků z řad otců, dědů a dalších rodinných příšlušníků stárků a kamarádů. Letošní stavění s sebou přinášelo i určitý kus napětí, to když otec hlavního stárka Marian Micheller připravil nový způsob uvázu a zajištění lan a také vyrobil nové hliníkové podpěry pod máju. A bylo to dobré rozhodnutí, protože stavba máje probíhala naprosto bez technických problémů a nové nářadí i prostředky velmi dobře a bezpečně posloužily. Po postavení máje všichni spokojeně zatleskali, zvláštního potlesku se dočkali sám autor nového nápadu.

Poděkování patří všem stárkům a stárkám za dobře zvládnutou stavbu máje a přípravu Sokolovny... a všem, kteří jim v tom úspěšně pomáhali...


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 164

Doporučujeme