přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Zubní ordinace Pirnera - Zubní ordinace Dr. Jiřího Pirnera v Újezdě u Brna oznamuje, že z důvodu čerpání dovolené bude v době od 16. do 27. července uzavřena. Zastupovat bude Dr. Kučerová v Otnicích.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Posezení u cimbálu s muzikou Aleše Smutného - 23. června 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Posezení u cimbálu s muzikou Aleše Smutného - 23. června 2018

Obavy o dobré počasí doprovázely přípravy posezení u cimbálu s muzikou Aleše Smutného, které se odehrálo 23. června 2018. Původní prostor u Šatlavy byl vzorně připraven ze strany obecních zaměstnanců, avšak honící se mraky, hrozící déšť a především noční chlad přimněli obecní zastupitele k rozhodnutí, že se tentokrát posezení uskuteční ve velkém salonku Restaurace u Laštůvků. Sokolovna byla obsazena hodovým programem, v Orlovně se slavilo životní výročí a bydlela zde početná chorvatská výprava. Ačkoliv je salonek menší, než jaký byl o posezení zájem, přesto se snad podařilo vytvořit útulné prostředí s tradičně pohodovou a přátelskou atmosférou, se svolením Aleše Smutného se krátce po začátku podařilo ozvučit i hlavní místnost restaurace, kde seděla řada hostů tohoto krásného vystoupení.

Aleš Smutný a jeho muzikanti jako vždy nezklamali: lidé doslova hltali famózní muzikantské výkony prvních (Aleš Smutný) i druhých houslí (Josef Krystoň) a také cimbálu (Jan Telecký), vynikající však byla celá cimbálová muzika. Muzikanti hráli na přání účastníků, přidávali i různé známé či neznámé a někdy i velmi veselé kousky, kterými bavili své publikum.

Ačkoliv nakonec nepršelo, bylo zázemí restaurace příjemné, než večerní studenější počasí. Děkujeme všem, kteří se na přípravě této akce podíleli a Restauraci u Laštůvků za poskytnutí azylu. Poděkování patří také Milanu Hanušovi, který byl připraven se postarat letos o občerstvení před Šatlavou. Děkujeme také rodině Veselých, která tradičně připravila pro muzikanty domácí frgále a hodové koláče.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 154

Doporučujeme