přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Zubní ordinace Pirnera - Zubní ordinace Dr. Jiřího Pirnera v Újezdě u Brna oznamuje, že z důvodu čerpání dovolené bude v době od 16. do 27. července uzavřena. Zastupovat bude Dr. Kučerová v Otnicích.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Pozvánka na výstavu: Proměny Brna II aneb Brno napoleonské - do 28. července 2018 (Brno) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Pozvánka na výstavu: Proměny Brna II aneb Brno napoleonské - do 28. července 2018 (Brno)

Muzeum Brněnska, příspěvková organizace

srdečně zve na výstavu

Proměny Brna II aneb Brno napoleonské 

do 28. července 2018 Galerie Celnice v areálu Vily Löw-Beer v Brně, Drobného 22

Pokračování úspěšné výstavy o minulých podobách Brna přiblíží historii dvou vpádů armád Napoleona Bonaparta do střední Evropy na počátku 19. století. Tyto výboje předznamenaly pozdější zásadní proměnu jihomoravské metropole. V roce 1809, těsně před odchodem okupačních vojsk, totiž byly na Napoleonův příkaz pobořeny části pevnostního systému hradu Špilberk a v následujících desetiletích pak bylo zbořeno i opevnění města Brna.

Otevírací doba: úterý – neděle od 10.00 do18.00 hodin

http://www.vilalowbeer.cz

   

 

 

Výstava prostřednictvím dobových ilustrací, historických a současných fotografií připomene život v okupovaném městě, a nabídne tak srovnání historické a dnešní podoby některých známých i méně známých míst.

Podrobné informace

 

Počet zobrazení: 42

Doporučujeme