přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Zahradnictví Hrozek oznamuje - Hrozkovi oznamují, že od pondělí 21. ledna do středy 23. ledna včetně bude zahradnictví zavřeno z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení.     Nalezeny klíče - Směrem na nádraží a u rybníka byl nalezen klíč. Případní majitelé si je můžou vyzvednout na OÚ.     Páteční čtení dětem NEBUDE - Obec Telnice a paní Jašková oznamují, že páteční čtení dětem v pátek 18. ledna nebude. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Květinový den v Telnici – 16. května 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Květinový den v Telnici – 16. května 2018

Stejně jako v minulých letech bude v naší zemi i v Telnici probíhat veřejná sbírka boje proti rakovině – tzv. Květinový den. V letošním roce se uskuteční ve středu 16. května 2018. Ujme se jí opět osobně starosta obce (v rámci své dovolené) a zdvořile vyzývá všechny, kteří by mu se sbírkou pomohli, aby se na něj obrátili nejpozději do 2. května 2018. Jedna dárcovská kasička bude k dispozici také během tohoto dne na obecním úřadě v Telnici a také na telnické poště (od 8 do 18 hod.) – i zde si tedy můžete kytičku zakoupit. Letošním tématem sbírky bude boj proti tlustého střeva. Více informací o nádorech tlustého střeva získáte v této publikaci zde. Děkujeme za vaši jakoukoli pomoc při této sbírce, ať už darem (zakoupením tradiční žluté kytičky - barva stužky letošní kytičky je vínová) nebo třeba i pomocí při organizaci.  Minimální cena jedné kytičky činí 20 korun.

E-kytičky (dárcovské SMS):

Posláním dárcovské SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 na číslo 87 777 budete moci koupit e-kytičku a podpořit tuto veřejnou sbírku. Cena DMS je 30 / 60 / 90 Kč, z těchto částek obdrží veřejná sbírka 29 / 59 / 89 Kč. Více o DMS na www.darcovskasms.cz. Více informací o e-kytičkách najdete na www.cdpr.cz/dms. Případně je možné přispět rovnou zasláním daru na letošní sbírkový účet s číslem 65 000 65/. Celoročně můžete podpořit projekty Ligy proti rakovině příspěvkem na běžný účet 8888 88 8888/0300.

V loňském roce se touto cestou vybralo v celé České republice celkem: 18 843 915 korun, z toho při sbírce v Telnici 23 384 korun.

Asi pětina zhoubných nádorů (druhů rakoviny) u člověka vzniká v trávicím ústrojí. Rakovina tlustého střeva, spolu s rakovinou esovité kličky (sigmoidea), konečníku (rekta) a řitního kanálu je třetím nejčastějším nádorem u mužů (po rakovině plic a prostaty) a čtvrtým u žen. V naprosté většině jde o tzv. kolorektální karcinom (colon = tlusté střevo, rektum = konečník, víceméně přímá část tlustého střeva pod esovitou kličkou tlustého střeva nad řitním kanálem). Jde tedy o jeden z nejčastějších zhoubných nádorů vůbec.

Více informací o celém toto projektu získáte zde: www.denprotirakovine.cz

 

Počet zobrazení: 64

Doporučujeme