přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

JUKKA - Firma JUKKA bude prodávat v úterý 20. března v čase  14.45-15.30 hodin na parkovišti u Laštůvků následující stromky k jarní výsadbě: jabloně, hrušně, meruňky, nektarinky, broskve, odolné švestky vhodné na pálení, ryngle, blumy, třešně, višně, třešňovišně, oskeruše, keřové a stromkové rezistentní angrešty a rybízy, lísky, ostružiny,  stolní vinnou révu, kanadské a čukotské borůvky, růže, rododendrony, azalky,   převislé vrby, okrasné trávy, sazenice jahod a jiné. Více informací najdete na letácích ve vašich poštovních schránkách.     Místní poplatky - Od pondělí 5. února je možné v hotovosti zaplatit poplatek za komunální odpad a psa a nájem za obecní pozemky na rok 2018 na pokladně OÚ – a to v úřední dny (Po, St, Čt 8-18:00) v zasedací místnosti. Výše poplatku za komunální odpad činí 400 Kč/osobu, sazba za psa zůstává stejná. Poplatky je možné uhradit i převodem z účtu. Více informací na webových stránkách obce.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Prosba starosty obce Pozořice >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Prosba starosty obce Pozořice

Vážení, obracím se na Vás s žádostí o podporu v soutěži o nejlépe opravenou památku JMK roku 2017.  V průběhu několika posledních let byla provedena oprava obvodového pláště kostela „Nanebevzetí P. Marie“ v Pozořicích. Přesto, že je tento objekt dominantou Pozořic a celé farnosti a lze jej spatřit z širokého okolí, určitě každá publicita této památce  je potřebná.

Uspět v této soutěži je možné jen za podpory veřejnosti. Věřím, že zveřejněním této informace ve vašich obcí a zasíláním SMS zpráv na níže uvedené číslo podpoříte tuto památku v této soutěži.

Jaromír Červenka, starosta obce Pozořice
www.pozorice.cz

Soupis jednotlivých památek včetně obdržených hlasů je možné sledovat na odkazu https://www.kr-jihomoravsky.cz/pamatky/index.php

 

7. Pozořice, kostel Nanebevzetí Panny Marie 

Kategorie: velké stavby

Umístění: Pozořice, okres Brno venkov

Název památky, č. ÚSKP: kostel Nanebevzetí P. Marie, 31320/7-894

Vlastník: Římskokatolická farnost Pozořice

Charakteristika: Kostel vystavěný roku 1724 Janem Adamem z Liechtensteina na místě staršího vyhořelého je jednolodní orientovanou stavbou s polygonálním závěrem a se dvěma čtyřbokými věžemi v průčelí, které dodávají celé stavbě monumentální vzhled. Stavba je situovaná na mohutné rampě obehnané cihelnou zdí, v rozích jsou umístěny dvě kaple, jakožto bývalé kostnice. V bezprostřední blízkosti kostela se rozprostírá bývalý hřbitov, kde se pohřbívalo až do roku 1870, a navazující budova fary vystavěná v roce 1731.

Opravy v roce 2017: Byla provedena celková oprava kostela včetně přilehlého areálu (dvě kaple, zděné oplocení, prostor před kostelem). Práce probíhaly po jednotlivých etapách.

Zhodnocení: Celkovou obnovou kostela, který tvoří dominantu celého okolí, se podařilo objektu navrátit jeho důstojný vzhled. Na opravy kostela v roce 2017 navázaly i úpravy celého náměstí.

 


Pošlete hlas formou sms této památce ve tvaru: HLA PAMATKY 7 na telefonní číslo: 736 301 599

 

Počet zobrazení: 116

Doporučujeme