přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Ministrantský florbalový turnaj - 28. ledna 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Ministrantský florbalový turnaj - 28. ledna 2018

Na šestadvacet ministrantských týmů spolu v neděli 28. ledna 2018 zahájilo další ročník Ministrantského florbalového turnaje. Mnohé týmy dorazily jen v základním složení, bez nemocných. I tak telnická sportovní hala a Sokolovna často burácela hlasy asi dvou stovek florbalistů. Po malé přestávce jsme mezi sebou opět přivítali kluky Osové Bítýšky, kteří sice skončili ve svých kategoriích poslední, přesto s námi tvořili milé společenství.

Program dlouhého odpoledne zahájil pan děkan Jan Nekuda, který všem na úvod požehnal a připomenul, že v tento den slavíme svátek velký církevní učitel sv. Tomáš Akvinský, patron studentů. Líté sportovní boje tak mohly začít: 11 mančaftů prvního stupně ZŠ se postupně mezi sebou utkávalo v sále Sokolovny, dalších patnáct družstev hrálo ve sportovní hale. Kromě kluků se tu letos objevilo i několik děvčat. Například telničtí tak řešili svou marodku a byli velice rádi za výpomoc svých zpěvaček-sportovkyň z dívčí scholy. Pomocí jim přispěli také ministrantští kamarádi z Újezda u Brna a Otmarova (kategorie II. stupně ZŠ), kteří sami svůj tým nemohli poskládat, a tak pomohli Telnici.

Kromě sportu samotného nás potěšily také návštěvy dalších duchovních pastýřů: místního otce Vladimíra Langera, slavkovského děkana Milana Vavra, újezdského viceděkana Petra Hoška či pozořického pana faráře Pavla Laciny. Ačkoliv ministranty konkrétně florbal velmi baví a rádi ho hrají (někteří mladší hráči dokonce i vypomáhali starším týmům), bylo velmi příjemné, když pošukovští připravili na závěr celého dne krásné taneční vystoupení s názvem „Roztančíme halu!“. Zelenobílá děvčata se třpytivými třásněmi a za doprovodu krakowské hymny posledního světového setkání mládeže s názvem „Blahoslavení Milosrdní“ roztleskala doslova celou halu… úžasem možná oněměli ti, kdo sledovali doprovodné akrobatické kousky pošukovských ministrantů. No a kdo chtěl, mohl si potom jít ještě společně zatančit na „sportovní“ parket… z mnoha sportovců se tak alespoň na chvíli stali tanečníci, příjemná muzika pohladila po duši. Úžasné - děkujeme!

Pohodový den byl plný setkání starých dobrých kamarádů, ale seznámení s novými kamarády, zjištění, že „my dva se přece známe ze školy“… Je povzbudivé sledovat, jak se každý další ročník kluci více a více znají. Mnozí se na sebe těší. Zdravá řevnivost tu vždycky visí ve vzduchu. Příkladem byla zajímavá scénka z posledního zápasu našeho nováčka z Líšně. Líšenští kluci dobře věděli, že pokud chtějí do finále, musí vyhrát aspoň 10:0 – to se zdálo nemožné. Tak se ale pro to nadchli, že za devět minut hry nasázeli soupeři dokonce osm branek. Šikovní borci.

Největší zastoupení měl opět PoŠuKov, který dorazil s pěti týmy, malými tanečnicemi a ohromnou fanouškovskou základnou… pozadu ale letos nezůstaly ani další mančafty, například úspěšné Šlapanice bylo také hodně slyšet… Zvláště pak, když jsme při vyhlašování cen vzpomněli na úvodní požehnání pana děkana, při kterém pronesl proroctví o tom, „že Šlapanice to dneska stejně všechno vyhrajou…“ Asi má pan děkan kvalitní spojení na Vatikán či ještě výše, neuvěřitelné se skutečně stalo pravdou.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na uspořádání tohoto tradičního turnaje, který byl letos pořádán jako děkanátní akce, jakkoliv podíleli, zvláště pak pošukovským… Děkuji za organizační, materiální či finanční výpomoc. Děkuji také všem klukům i děvčatům za bezvadnou atmosféru a vzájemnou úctu a respekt. Nakonec je krásně vidět, že i ve sportu můžeme všichni naplňovat poselství Evangelia.

František Kroutil

Konečné výsledky turnaje:

Mladší kategorie:
1. Šlapanice A
2. Slavkov u Brna A
3. Tvarožná A
4. Líšeň
5. Ořechov A
6. Syrovice A
7. PoŠuKov A
8. Telnice A
9. Újezd u Brna A
10. PoŠuKov B
11. Měnín

- nejlepší střelec – Jan Fiala (Slavkov u Brna A) – úžasných 21 gólů v 6 zápasech
- nejlepší nahrávač - Šimon Horák (Šlapanice) – obhájil toto loňské ocenění
- nejlepší brankář(ka) – Klára Makyčová (Ořechov A) – přidala ještě navíc dvě nahrávky na gól…

Starší kategorie:
1. Šlapanice B
2. PoŠuKov D
3. PoŠuKov C
4. Slavkova u Brna C
5. Telnice B
6. Ořechov B
7. Syrovice B
8. Osová Bítýška A

- nejlepší střelec – Adam Kvasnička (Šlapanice B)
- nejlepší nahrávač – Michal Andrýsek (PoŠuKov C)
- nejlepší brankář – Tomáš Nachtnébl (Telnice B)

Staří pardálové:
1. Šlapanice C
2. Syrovice C
3. Tvarožná B
4. Slavkov u Brna C
5. Telnice C
6. PoŠuKov E
7. Osová Bítýška B

- nejlepší střelec – Jan Severa (Tvarožná B)
- nejlepší nahrávač – Jiří Budík (Telnice C)
- nejlepší brankář – Alois Brzobohatý (Tvarožná B)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 282

Doporučujeme