přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Vedoucí prodejny v Telnici - Jednota, spotřební družstvo v Mikulově přijme pracovnici na pozici Vedoucí prodejny v Telnici. Nástup je možný ihned, dle domluvy. Více informací na www.jednota.cz v sekci O nás, nebo na tel. čísle 725 941 438.     Prodej kalendáře a pohlednice - Na Obecním úřadě v Telnici jsou v prodeji telnické vánoční pohlednice a obecní stolní kalendář. Autorkou je telnická výtvarnice Martina Hostěradská. Zakoupit si je můžete v úředních dnech: Po, St, Čt od 8 do 18 hodin v kanceláři OÚ Telnice. Cena pohlednice činí 5 Kč/ks, cena stolního kalendáře je 100 Kč.     Přerušení dodávky el. energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pátek 24. listopadu od 8:00 do 16:00 na ul. Hliníky, K Nádraží, Na Vilách včetně č.p. 163, mimo č.p. 430 a 431.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Hledá se přísedící u okresního soudu >

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Hledá se přísedící u okresního soudu

Na Obecní úřad Telnice se obrátil se svou žádostí Okresní soud Brno-venkov, který se potýká s nedostatkem přísedících:

Podle § 64 zákona čís. 6/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, volí soudce přísedící obecní zastupitelstva v obvodu příslušného soudu, který je v tomto případě shodný s okresem Brno-venkov. Přísedícím může být ustanoven státní občan České republiky, který je způsobilý k právním úkonům a bezúhonný, jestliže jeho zkušenosti a morální vlastnosti dávají záruku, že bude svou funkci řádně zastávat, v den ustanovení dosáhl věku nejméně 30 let a souhlasí se svým ustanovením za přísedícího a s přidělením ke zdejšímu soudu. Další podmínkou je, že je přihlášen v obvodu obecního zastupitelstva k trvalému pobytu nebo v obvodu pracuje.

Prosím tedy o zjištění, zda ve Vaší obci má někdo zájem o vykonávání funkce soudce přísedícího u našeho soudu a to na dobu let 2018 až 2022. Zájemce o tuto funkci seznamte s tím, že náklady jeho účasti u soudu nese stát. Přísedící má nárok na náhradu mzdy, paušální náhradu a hotové výdaje (cestovné hromadným dopravním prostředkem). Měli bychom získat tolik přísedících, aby jednotliví přísedící zpravidla nezasedali u soudu více než 20 dní v roce.

Pošlete-li nám shora uvedené náležitosti, podám následně Vašemu zastupitelstvu návrh na zvolení uvedeného občana soudcem přísedícím Okresního soudu Brno-venkov a po zvolení občan složí slib do rukou předsedkyně soudu.

Očekávám tedy spolupráci, abychom společně zajistili pro další období chod soudu v našem okrese a děkuji Vám za tuto spolupráci. Sdělte, prosím, i negativní výsledek.

JUDr. Ivana Losová, v. r., předsedkyně, Okresního soudu Brno-venkov

Zájemci o tuto práci si mohou hlásit přímo u starosty obce na telefonu: 725 33 00 44.

 

Počet zobrazení: 118

Doporučujeme