přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Hledá se přísedící u okresního soudu >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Hledá se přísedící u okresního soudu

Na Obecní úřad Telnice se obrátil se svou žádostí Okresní soud Brno-venkov, který se potýká s nedostatkem přísedících:

Podle § 64 zákona čís. 6/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, volí soudce přísedící obecní zastupitelstva v obvodu příslušného soudu, který je v tomto případě shodný s okresem Brno-venkov. Přísedícím může být ustanoven státní občan České republiky, který je způsobilý k právním úkonům a bezúhonný, jestliže jeho zkušenosti a morální vlastnosti dávají záruku, že bude svou funkci řádně zastávat, v den ustanovení dosáhl věku nejméně 30 let a souhlasí se svým ustanovením za přísedícího a s přidělením ke zdejšímu soudu. Další podmínkou je, že je přihlášen v obvodu obecního zastupitelstva k trvalému pobytu nebo v obvodu pracuje.

Prosím tedy o zjištění, zda ve Vaší obci má někdo zájem o vykonávání funkce soudce přísedícího u našeho soudu a to na dobu let 2018 až 2022. Zájemce o tuto funkci seznamte s tím, že náklady jeho účasti u soudu nese stát. Přísedící má nárok na náhradu mzdy, paušální náhradu a hotové výdaje (cestovné hromadným dopravním prostředkem). Měli bychom získat tolik přísedících, aby jednotliví přísedící zpravidla nezasedali u soudu více než 20 dní v roce.

Pošlete-li nám shora uvedené náležitosti, podám následně Vašemu zastupitelstvu návrh na zvolení uvedeného občana soudcem přísedícím Okresního soudu Brno-venkov a po zvolení občan složí slib do rukou předsedkyně soudu.

Očekávám tedy spolupráci, abychom společně zajistili pro další období chod soudu v našem okrese a děkuji Vám za tuto spolupráci. Sdělte, prosím, i negativní výsledek.

JUDr. Ivana Losová, v. r., předsedkyně, Okresního soudu Brno-venkov

Zájemci o tuto práci si mohou hlásit přímo u starosty obce na telefonu: 725 33 00 44.

 

Počet zobrazení: 150

Doporučujeme