přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Závěrečné jednání o komplexních pozemkových úprav Měnín - Státní pozemkový úřad, Krajský pozemkový úřad pro Jihomoravský kraj, Pobočka Brno svolává závěrečné jednání komplexních pozemkových úprav v katastrálním území Měnín, na které zve všechny účastníky řízení. Závěrečné jednání se uskuteční ve středu 28. února v 16:00 hodin v prostorách Obecního sálu v Měníně (za radnicí), adresa: Měnín 34.     Místní poplatky - Od pondělí 5. února je možné v hotovosti zaplatit poplatek za komunální odpad a psa a nájem za obecní pozemky na rok 2018 na pokladně OÚ – a to v úřední dny (Po, St, Čt 8-18:00) v zasedací místnosti. Výše poplatku za komunální odpad činí 400 Kč/osobu, sazba za psa zůstává stejná. Poplatky je možné uhradit i převodem z účtu. Více informací na webových stránkách obce.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Vstup do lesíka u Měnína je pouze na vlastní nebezpečí >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Vstup do lesíka u Měnína je pouze na vlastní nebezpečí

Obecní úřad Telnice upozorňuje občany, že vstup do lesíka za Balatonem (směr Měnín) je pouze na vlastní nebezpečí. Důvodem tohoto opatření je doporučení Povodí Moravy:

Po větrné kalamitě i činností bobra evropského v korytu Říčky (viz. fotopřílohy) se nad obecním pozemkem ostatní komunikace p.č. 3341 k.ú. Telnice v Telnickém lesíku nachází množství vyvrácených, nakloněných, zavěšených vzrostlých stromů, které představují nebezpečí při pohybu pěších nebo cyklistů. Pro obrovský rozsah kalamity i v intravilánu Brna a ostatních měst se správce toku dostane ke zpracování několika vývratů na pozemku toku Říčka p.č. 3191 až po uvolněné kapacitě pracovníků a těžké mechanizace údržby, většina stromů se však nachází na soukromých pozemcích dále od toku.

Do doby zpracování kalamity všemi vlastníky pozemků doporučuji oběma obcím umístit z obou stran Telnického lesíka nějakou zábranu s upozorněním na přístup "na vlastní nebezpečí".

       
     

Počet zobrazení: 329

Doporučujeme