přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 24. ledna  v 9:00 hod. prodávat: kuřice červené za 170 Kč/ks, roční slepice za 90 Kč/ks, krmivo pro nosnice a králíky 120Kč/10kg balení + vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Zahradnictví Hrozek oznamuje - Hrozkovi oznamují, že od pondělí 21. ledna do středy 23. ledna včetně bude zahradnictví zavřeno z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení.     Přednáška v Sokolnicích - V pátek 1. února 2019 v 16:30 hod  v aule ZŠ Sokolnice pořádá  Mateřská škola Sokolnice zajímavou přednášku nejen pro rodiče s názvem „ Komunikace s dětmi, aneb proč to neumíme”  pojednávající o komunikaci s dětmi i všech dalších aspektech vztahujících se k výchově dětí, nejen předškolního věku. Přednášející bude PhDr. Lidmila Pekařová, klinická psycholožka s více než třicetiletou praxí, bohatými mnohaletými přednáškovými aktivitami a též autorka známé publikace „Jak žít a nezbláznit se“. Přijďte se inspirovat, pobavit, „najít se“ v příkladech a odnést si náměty, co s tím. Lidmila Pekařová je energická, stručná, výstižná a maximálně srozumitelná    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 12. června 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 12. června 2018

V úterý 12. června 2018 proběhlo setkání členek KLASu s vedoucí Mgr. Terezou Kozderovou z Brna, na které jsme se již moc těšily. Proč? Právě tato žena se se svými dvěma kamarádkami zúčastnila pouti do dalekého Španělska, jejíž cílem byla katedrála v Santiagu de Compostella.

Výše jmenovaná byla námi přivítána kytičkou, nahlédla do naší kroniky, pochválila, jak je vedena. Poté jsme se z klubovny přesunuly do velké zasedačky, kde se uskutečnilo velmi poutavé promítání, komentované slečnou Terezou.

Trasa dlouhá neuvěřitelných 400 km, rozdělena do jednotlivých etap, byla s jistým odříkáním zdolána za deset dní. V červencovém vedru (loňského roku), s mnohakilogramovém batohu na zádech, pěšky ... to nepotřebuje ani komentář.

Důvod k vykonání takové pouti má každý trochu jiný, vždy jde ale o očistu... Rozhodně není možné mluvit o dovolené. Vyžaduje to disciplínu, odhodlání, duševní i fyzickou zdatnost, odříkání, ale hlavně touhu po splnění svého velkého snu. vždyť i naši předkové, ale i budoucí generace bude tato zvláštní touha přitahovat.

Jménem všech členek KLASu, které pozorně naslouchaly poutavému vyprávění a prohlédly si malé suvenýry z cesty, děkujeme obecnímu úřadu za možnost uskutečnění tohoto setkání, za pořízení fotografií pro všechny zúčastněné. Mgr. Tereze Kozderové ještě jednou srdečný dík za možnost vžít se tak trochu do té daleké, mnohdy jistě dost "bolavé" cesty, na jejímž konci čekalo naplnění snu - Katedrála v Santiagu de Compostella

Za KLAS Telnice
Marie Fialová

     

Počet zobrazení: 146

Doporučujeme