přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 12. června 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 12. června 2018

V úterý 12. června 2018 proběhlo setkání členek KLASu s vedoucí Mgr. Terezou Kozderovou z Brna, na které jsme se již moc těšily. Proč? Právě tato žena se se svými dvěma kamarádkami zúčastnila pouti do dalekého Španělska, jejíž cílem byla katedrála v Santiagu de Compostella.

Výše jmenovaná byla námi přivítána kytičkou, nahlédla do naší kroniky, pochválila, jak je vedena. Poté jsme se z klubovny přesunuly do velké zasedačky, kde se uskutečnilo velmi poutavé promítání, komentované slečnou Terezou.

Trasa dlouhá neuvěřitelných 400 km, rozdělena do jednotlivých etap, byla s jistým odříkáním zdolána za deset dní. V červencovém vedru (loňského roku), s mnohakilogramovém batohu na zádech, pěšky ... to nepotřebuje ani komentář.

Důvod k vykonání takové pouti má každý trochu jiný, vždy jde ale o očistu... Rozhodně není možné mluvit o dovolené. Vyžaduje to disciplínu, odhodlání, duševní i fyzickou zdatnost, odříkání, ale hlavně touhu po splnění svého velkého snu. vždyť i naši předkové, ale i budoucí generace bude tato zvláštní touha přitahovat.

Jménem všech členek KLASu, které pozorně naslouchaly poutavému vyprávění a prohlédly si malé suvenýry z cesty, děkujeme obecnímu úřadu za možnost uskutečnění tohoto setkání, za pořízení fotografií pro všechny zúčastněné. Mgr. Tereze Kozderové ještě jednou srdečný dík za možnost vžít se tak trochu do té daleké, mnohdy jistě dost "bolavé" cesty, na jejímž konci čekalo naplnění snu - Katedrála v Santiagu de Compostella

Za KLAS Telnice
Marie Fialová

     

Počet zobrazení: 89

Doporučujeme