přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 24. ledna  v 9:00 hod. prodávat: kuřice červené za 170 Kč/ks, roční slepice za 90 Kč/ks, krmivo pro nosnice a králíky 120Kč/10kg balení + vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Zahradnictví Hrozek oznamuje - Hrozkovi oznamují, že od pondělí 21. ledna do středy 23. ledna včetně bude zahradnictví zavřeno z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení.     Přednáška v Sokolnicích - V pátek 1. února 2019 v 16:30 hod  v aule ZŠ Sokolnice pořádá  Mateřská škola Sokolnice zajímavou přednášku nejen pro rodiče s názvem „ Komunikace s dětmi, aneb proč to neumíme”  pojednávající o komunikaci s dětmi i všech dalších aspektech vztahujících se k výchově dětí, nejen předškolního věku. Přednášející bude PhDr. Lidmila Pekařová, klinická psycholožka s více než třicetiletou praxí, bohatými mnohaletými přednáškovými aktivitami a též autorka známé publikace „Jak žít a nezbláznit se“. Přijďte se inspirovat, pobavit, „najít se“ v příkladech a odnést si náměty, co s tím. Lidmila Pekařová je energická, stručná, výstižná a maximálně srozumitelná    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž – Setkání Klubu aktivních seniorů – 22. května 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž – Setkání Klubu aktivních seniorů – 22. května 2018

V úterý 22. května 2018 se KLAS sešel v počtu třinácti žen po jisté odmlce (8.květen – svátek). Tentokrát jsme se zabývaly nejcennějším lidským smyslovým orgánem - okem. Řekly jsme si jednak o vadách vrozených, či získaných během života, ať už jako následek zanedbání léčby některých nemocí, které přicházejí s věkem, nebo vlivem úrazu apod. Setkání obohatila svým příspěvkem z oblasti historie naší obce a novinkami z kultury paní Dara.

Procvičení paměti proběhlo za pomoci pracovního listu zařazováním slov dle abecedy (slova se týkala složení oka, očních vad, pomůcek, aj.).
Řada přišla také na lidové pranostiky, které se týkají měsíce května. Závěr setkání patřil návštěvě pana starosty, který reagoval na vznesené dotazy z naší strany.

Příští setkání bude ozvláštněné přítomností koordinátorky z brněnského Centra pro rodinu a sociální péči, s kterou se vydáme na pouť do Španělska. Už teď se těšíme a obecnímu úřadu děkujeme za umožnění promítnutí této jistě zajímavé události...

Za KLAS Telnice
Marie Fialová

 

Počet zobrazení: 111

Doporučujeme