přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 24. ledna  v 9:00 hod. prodávat: kuřice červené za 170 Kč/ks, roční slepice za 90 Kč/ks, krmivo pro nosnice a králíky 120Kč/10kg balení + vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Zahradnictví Hrozek oznamuje - Hrozkovi oznamují, že od pondělí 21. ledna do středy 23. ledna včetně bude zahradnictví zavřeno z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení.     Přednáška v Sokolnicích - V pátek 1. února 2019 v 16:30 hod  v aule ZŠ Sokolnice pořádá  Mateřská škola Sokolnice zajímavou přednášku nejen pro rodiče s názvem „ Komunikace s dětmi, aneb proč to neumíme”  pojednávající o komunikaci s dětmi i všech dalších aspektech vztahujících se k výchově dětí, nejen předškolního věku. Přednášející bude PhDr. Lidmila Pekařová, klinická psycholožka s více než třicetiletou praxí, bohatými mnohaletými přednáškovými aktivitami a též autorka známé publikace „Jak žít a nezbláznit se“. Přijďte se inspirovat, pobavit, „najít se“ v příkladech a odnést si náměty, co s tím. Lidmila Pekařová je energická, stručná, výstižná a maximálně srozumitelná    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Kurz Hygienické minimum - 24. května 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Kurz Hygienické minimum - 24. května 2018

Ve čtvrtek 24. května 2018 se v rámci projektu Telnická univerzita odehrál v prostorách zasedací místnosti OÚ kurz Hygienického minima. Účastníci byli seznámeni s normami správné přípravy jídel ve veřejném stravovaní. Dozvěděli jsme se, jak správně skladovat potraviny, aby nedošlo k nákaze. Důležitá byla také část o různých bakteriích, které se mohou vyskytovat v potravinách a o nemocech, které tyto parazité způsobují. Byli jsme poučeni o tom, jak se takovému nebezpečí nejlépe vyhnout a předcházet jim.

A kdo chtěl úspěšně tento kurz absolvovat, musel vyplnit poctivě a správně závěrečný test. Teprve poté totiž mohou úspěšní absolventi kurzu získat certifikát, který se jim bude hodit jak v zaměstnáních (asi polovina účastníků byly profesionální kuchařky), tak i třeba na táborech či dalších akcích, kde přicházejí do kontaktu s potravinami.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 167

Doporučujeme