přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Kurz Hygienické minimum - 24. května 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Kurz Hygienické minimum - 24. května 2018

Ve čtvrtek 24. května 2018 se v rámci projektu Telnická univerzita odehrál v prostorách zasedací místnosti OÚ kurz Hygienického minima. Účastníci byli seznámeni s normami správné přípravy jídel ve veřejném stravovaní. Dozvěděli jsme se, jak správně skladovat potraviny, aby nedošlo k nákaze. Důležitá byla také část o různých bakteriích, které se mohou vyskytovat v potravinách a o nemocech, které tyto parazité způsobují. Byli jsme poučeni o tom, jak se takovému nebezpečí nejlépe vyhnout a předcházet jim.

A kdo chtěl úspěšně tento kurz absolvovat, musel vyplnit poctivě a správně závěrečný test. Teprve poté totiž mohou úspěšní absolventi kurzu získat certifikát, který se jim bude hodit jak v zaměstnáních (asi polovina účastníků byly profesionální kuchařky), tak i třeba na táborech či dalších akcích, kde přicházejí do kontaktu s potravinami.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 107

Doporučujeme