přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 24. ledna  v 9:00 hod. prodávat: kuřice červené za 170 Kč/ks, roční slepice za 90 Kč/ks, krmivo pro nosnice a králíky 120Kč/10kg balení + vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Zahradnictví Hrozek oznamuje - Hrozkovi oznamují, že od pondělí 21. ledna do středy 23. ledna včetně bude zahradnictví zavřeno z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení.     Přednáška v Sokolnicích - V pátek 1. února 2019 v 16:30 hod  v aule ZŠ Sokolnice pořádá  Mateřská škola Sokolnice zajímavou přednášku nejen pro rodiče s názvem „ Komunikace s dětmi, aneb proč to neumíme”  pojednávající o komunikaci s dětmi i všech dalších aspektech vztahujících se k výchově dětí, nejen předškolního věku. Přednášející bude PhDr. Lidmila Pekařová, klinická psycholožka s více než třicetiletou praxí, bohatými mnohaletými přednáškovými aktivitami a též autorka známé publikace „Jak žít a nezbláznit se“. Přijďte se inspirovat, pobavit, „najít se“ v příkladech a odnést si náměty, co s tím. Lidmila Pekařová je energická, stručná, výstižná a maximálně srozumitelná    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Noc kostelů - 25. května 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Noc kostelů - 25. května 2018

Telnická farnost se letos již po třetí zapojila do „Noci kostelů“. Mottem 10. ročníku tohoto projektu byl verš z Bible, ze Starého zákona: „Zůstávali přes noc v okolí Božího domu…“.

Celá akce začala slavením mše svaté ve farním kostele sv. Jana Křtitele, kterou celebroval P. Vladimír Langer. Ke slavnostní atmosféře celé bohoslužby přispěla svým zpěvem telnická schola pod vedením Pavla Krále. Po skončení mše svaté následovalo taneční vystoupení dívčí scholy pod vedením Hany Kroutilové. Dále následovala volná prohlídka kostela. V boční lodi kostela bylo možno nakouknout do historického koutku, kde byly vystaveny dříve používané přehozy mensy tzv. antipendia a také různé typy ornátů. Na kostelním nádvoří připravila děvčata ze scholy drobné občerstvení. Nádherné počasí pátečního večera umocňovalo celou jeho příjemnou atmosféru.

Místní i přespolní návštěvníci, kterých se sešlo více než 200, se vzájemně družili kolem kostela. Děti využily nabídku ke tvoření papírového anděla a vyhrály siu dřevěných her, které pro ně byly připraveny. Po volné prohlídce kostela následoval hudební bod programu. Za zvuků varhan, flétny a houslí se milovníci hudby mohli zaposlouchat do skladeb více i méně známých autorů. Na varhany zahrála Pavla Zapletalová a Simona Výletová, na housle Kateřina Jahodová a na flétnu Veronika Zapletalová. Hudebnice sklidily bouřlivý potlesk, ale přídavek se nekonal…

Komponovaný pořad o biblických žalmech s názvem Utíkám se do stínu tvých křídel...provedl všechny posluchače biblickou kulturou a českou literaturou. Pořadem provázel prof. Jiří Hanuš (historik z Filozofické fakulty MU), hudební doprovod zajistil Martin Kostaš (absolvent JAMU), biblické žalmy a českou poezii jimi inspirovanou četl Prokop Štěpánek (student herectví). Kdo chtěl, mohl na sebe nechat působit hloubku veršů a dále setrvat v Božím domě. Po hymnu Te deum a závěrečném požehnání pokračovala Noc kostelů chválami, které připravila naše mládež. Noční bdění a rozjímání nad chválami završilo celý program před 23hod.

V rámci „Noci kostelů“ mohli návštěvníci zavítat do kapličky na návsi v Sokolnicích a do kaple Povýšení svatého kříže. Obě kaple byly pro tuto příležitost otevřeny veřejnosti od 19hod. do 21hod..

Každý návštěvník naší farnosti si mohl odnést domů památeční pohlednice, které byly pro tuto příležitost vytištěny a také svitky s biblickými texty, které se téměř vždy trefně hodí do aktuální situace každého z nás.

Motto letošní „Noci kostelů“ bylo naplněno…

Velké poděkování patří všem organizátorům a hlavně všem příchozím, kteří přijali pozvání.

Pavla Chovancová


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 182

Doporučujeme