přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Maškarní bál pro celou rodinu - 20. ledna 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Maškarní bál pro celou rodinu - 20. ledna 2018

Sobota 20. ledna 2018. Je klidný zimní večer. Nesněží. Neprší. Nemrzne. Je tma. Všude svítí veřejné osvětlení. Venku na ulici není téměř ani živáčka. Zřejmě drtivá většina obyvatel Telnice sedí u televize. Možná podřimují. Odpočívají po náročném pracovním týdnu. Je pár šílenců se vydalo na Sokolovnu užít si Maškarní bál pro celou rodinu, dříve Šibřinky. Ten proběhne v komorním duchu, vždyť se tam sešlo asi 40 lidí, za to ale dobře naladěných. Sokolnická kapela MAJA (Marek a Jana Kuklovi) s telnickými kořeny se postarali o příjemnou hudební atmosféru. Patnáct masek (sestava z Hvězdných válek, Mach a Šebestová, zafačovaná Mumie, král Baltazar s tajemnou manželkou, nejlepší přátelé Anděl s Čertem, dvě kočičí dámy a jeden maskáčový voják) spolu s nemaskovanými zpívali a tancovali až do začátku příštího dne. S úžasem sledovali pestrobarevné a nápadité vystoupení sokolského tanečního tělesa Mystery z Líšně.

Díky menší účasti byla pro každého šťastná i veselá tombola. Každý vyhrál. Komu se to kdy přihodí? Připraveno bylo 250 cen, takže si každý může spočítat, jak úspěšné muselo být losování tomboly… největší radost měly děti, kterých se tu objevilo několik. Pohoda vládla celým sálem Sokolovny, až si člověk říkal, že čím méně dorazilo lidí, tím více si akci mohli přítomní užít.

A je to dost možná poslední ročník „Šibřinek“. V posledních letech bohužel klesala této akci účast. Výbor telnického Sokola se z uvedených důvodů rozhodl Šibřinky letos neuspořádat. Přiznám se, že mi to bylo líto. Vždycky totiž (i s nižším počtem účastníků) probíhala na Sokolovně skvělá zábava, a tak jsem se sám přihlásil, že bychom mohli zkusit uspořádat tematicky stejnou akci, jen v jiném formátu – pro celou rodinu. Oslovili jsme řadu lidí osobně, pozvali je a jejich rodiny, stejně tak činili i mnozí další. A nemálo z nich účast přislíbilo, leč zřejmě únava, nemoc či časová zaneprázdněnost znemožnila jejich účast... Celá vesnice se pak o akci dozvídala snad na každém rohu, kde visely plakáty. V obecním rozhlase, na obecních internetových stránkách, v poštovních schránkách (pozvánka), v Telnickém zpravodaji a e-mailu (internetové novinky). Akce byla tradičně dobře připravena, Sokolové krásně nachystali sál, pomohli s organizací na místě, restaurace HD Pub byla otevřena jen pro tuto akci. Výsledek byl však co do účasti ještě horší než v minulých letech.

Příčiny, proč Šibřinky (Maškarní bál) už lidi netáhnou, nebudu hledat. Mám pocit, že se všichni nacházíme v určitém zlomovém období a už blízký čas nám ukáže, k jakým změnám v životě naší společnosti nejspíš bude docházet. Je zbytečné nad tím naříkat a lamentovat. Takový už je život.

Přesto se těším na lepší zítřky. Loučím se s krásnou a dlouholetou tradicí Šibřinek.

František Kroutil, člen TJ Sokol Telnice

P.S.: chtěl bych poděkovat všem, kteří se na pořádání letošního Maškarního bálu podíleli: své rodině, přátelům, sokolským bratrům a sestrám, restauraci HD Pub a sponzorům (VIMIXA, Princ Parket, Restaurace U Laštůvků, TURLAK, pekařství Kulhánek a Drápal, Obci Telnice, telnickému občanu Eduardu Tesaři a Jiřímu Netolickému, svobodnému pánu na Telnickém mlýně).


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 348

Doporučujeme